LG sa pozrelo na skladateľné smartfóny z iného uhľa pohľadu. Pozrite si unikátny patent, ktorý nemá obdoby

LG bezpochyby týmto patentom ukazuje, akým smerom by sa mohli v dohľadnej budúcnosti uberať skladateľné zariadenia

LG_skladatelny smartfon s moznost vysuntia displeja
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Len niekoľko dní dozadu sme mohli vidieť funkčný koncept zariadenia spoločnosti TCL, ktoré je schopné rozrolovať a naviť displej smartfónu, a dnes na povrch vyplávali vizualizácie ďalšieho zariadenia, ktoré je rovnako na prvý pohľad unikátnym. Avšak tentokrát pozornosť médií získala spoločnosť LG.

LG sa pozrelo na problematiku skladateľných zariadení inými očami

Portál LetsGoDigital spracoval do vizuálnej podoby patent spoločnosti LG z augusta minulého roka, ktorý bol publikovaný koncom septembra úradom USPTO (The United States Patent and Trademark Office).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť, tak zariadenie na prvý pohľad pripomína bežný smartfón, zdanie však klame. Smartfón totiž v sebe ukrýva pružinový systém schovaný v kovovom ráme zariadenia, okolo ktorého je navinutý OLED displej.

LG_rolovatelny displej_pruzinovy mechanizmus
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Následne, ak používateľ chce použiť zariadenie v rozloženom stave, tak displej zariadenia je možné doslova vyrolovať z bočných stien smartfónu, čím dôjde k zväčšeniu plochy displeja. Podľa popisu patentu používateľ bude môcť rozvinúť aj iba časť displeja.

LG_rolovatelny displej_pruzinovy mechanizmus_vizualizacia.jpg
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Výhodou tohto riešenie je, že dodatočná obrazovka je reálne uložené v okrajoch zariadenia, čím sa podarilo spoločnosti zredukovať potrebný priestor na extra displej. V konečnom dôsledku zariadenie je aj naďalej kompaktné a zároveň zostáva dostatok priestoru na spracovanie všetkých potrebných komponentov. LG v rámci svojho patentu ďalej píše, že pomocou tohto mechanizmu je možné predísť problémom so záhybom v konkrétnom bode spôsobeného skladaním a rozkladaním displeja, ktorý je pri dlhodobom používaní náchylnejší na poškodenie. Inými slovami, tento mechanizmus by mal ponúknuť dlhšiu životnosť zariadenia.

„S ohybným displejom, ktorý sa vysunie, nie je potrebné tento záhyb robiť, už neexistuje jedna konkrétna poloha, ktorá sa zakaždým sklopí a roztiahne. To prospieva k dlhšej životnosti…“ píše LG.

Ako sa vám páči nápad spoločnosti LG? Je podľa vás viac životaschopný, ako je to v prípade súčasných modelov skladateľných zariadení konkurenčných výrobcov? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť váš názor.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre