LG Rollable, prvý smartfón s rozťahovacím displejom je oficiálne na ceste. Predstavenie môžme očakávať už čoskoro

Juhokórejský výrobca elektroniky už čoskoro predstaví ďalší unikátny smartfón, ktorý nebude mať na trhu žiadneho priameho konkurenta

LG_rolovatelny displej_pruzinovy mechanizmus_vizualizacia.jpg
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Roky 2019 a 2020 boli pre trh so smartfónmi kľúčovými míľnikmi a to hneď z viacerých uhľov pohľadu. Najhlavnejšou inováciou je nepochybne príchod najmodernejšej 5G konektivity, no v tesnom závese za 5G sú aj skladateľné, respektíve iné flexibilné displeje. Takéto typy displejov sa začali objavovať iba v hŕstke zariadení, no postupom času sa ku použitiu tejto technológie začínajú prikláňať aj ďalší výrobcovia. Väčšina výrobcov však siaha po vlastnom, zväčša unikátnom riešení použitia flexibilného displeja. Najznámejšie sú zrejme samotné skladacie smartfóny, no najnovší prírastok od spoločnosti LG by mohol túto kategóriu vcelku zaujímavých zariadení úplne pozmeniť.

LG Rollable

O smartfóne s rolovateľným displejom od juhokórejského LG sa hovorí už niekoľko týždňov, odkedy boli zverejnené spoločnosťou zaregistrované patenty. Registrácia patentov však nemusí znamenať istý príchod na trh, keďže veľká časť patentov zostane iba na papieri. Najnovšie informácie zverejnené leakerom @cozyplanes však naznačujú, že to nebude prípad rolovacieho, respektíve vysúvacieho smartfónu od LG.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vyššie spomínaný leaker na svojom profile na sociálnej sieti Twitter zverejnil aj bližšie detaily o zariadení, ktoré by sme podľa všetkého mohli vidieť už čoskoro. Zariadenie LG Rollable bolo totižto podľa interných databáz zaregistrované mena intranete jedného z juhokórejských operátorov. Uniknutá databáza tak nie len potvrdzuje vývoj tohto smartfónu, ale aj jeho možný skorý príchod na trh ešte koncom tohto roka.

LG Rollable by mal disponovať 7,4-palcovým rozťahovacím displejom (do strán), s rozlíšením 2 428 x 1 080 pixelov (20:9), 2 428 x 1 366 pixelov (16:9) v prípade video režimu a 2 428 x 1 600 pixelov v prípade režimu pre produktivitu s pomerom strán 3:2. Samotný displej by sa mal pritom rozťahovať pomocou fixného mechanizmu na oboch stranách nezávisle podľa potreby používateľa. Výrobca údajne pracuje aj na špeciálnom flexibilnom obale, ktorý by sa rozťahoval / zaťahoval spoločne so zariadením.

Unikátne rolovateľné zariadenie od LG by vo svojich útrobách malo schovávať najnovší procesor Snapdragon 888 od spoločnosti Qualcomm, ktorému má sekundovať až 16 GB RAM. Čo sa týka batérie, očakávať máme batériu s kapacitou 4 200 mAh, čo nebude na tak výkonné a veľké zariadenie veľa, no treba počítať s tým, že pôjde o mimoriadne drahé zariadenie s jediným cieľom – čo najkompaktnejšie zabaliť maximálny mobilný výkon do vrecka používateľa.

Zdroj: MSPoweruser

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre