Elon Musk prezrádza, kedy by sme sa ľudskou nohou mohli poprechádzať po Marse

Prvý človek by sa mohol po červenej planéte poprechádzať v dohľadnej dobe

V priebehu včerajšieho dňa sme mohli čítať o tom, že štart vesmírnej lode Starship a jej vynesenie na obežnú dráhu Zeme, za ktorej vývojom stojí Elon Musk, by mal stáť približne 2-milióny dolárov. Medzičasom Elon Musk prezradil, kedy by sme sa mohli s ľudskou nohou poprechádzať po povrchu červenej planéty. Na tému upozornil spravodajský portál cnbc.com.

Misia Mars je predo dvermi

Elon Musk hovorí, že na Mars by sme sa mohli pozrieť už relatívne skoro. Podľa jeho názoru, na červenej planéte pristaneme spolu s ľudskou posádkou už v roku 2026. Ďalej dodal, že ak budeme mať dostatok šťastia, tak to možno bude už o 4 roky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

K roku 2026 sa vyjadril slovami: „V tento termín vysoko verím“, ďalej dodal: „Ak budeme mať šťastie, možno o štyri roky“

Jeho terajšie slová a ambiciózny plán, je v súlade s vyjadreniami z Medzinárodného astronautického kongresu zo septembra 2016, kde povedal:

„…ak pôjde všetko super dobre, pristátie ľudí na Marse, by mohlo byť v časovom rámci 10 rokov.“

Musk okrem iného prezradil, že už o dva roky majú v pláne poslať na planétu výskumné vozidlo. Za spomenutie určite stojí povedať, že ciele Elona Muska v spojitosti s Marsom sú oveľa ambicióznejšie. Spoločnosť SpaceX, na ktorej čele stojí, vyvíja vesmírnu loď Starship, ktorá by mala byť schopnou dopraviť na Mars až 100 ľudí. Dokonca nie tak dávno odhalil, že by chcel kolonizovať planétu. Musk ďalej dodal, že prvé ľudské obydlia budú fungovať pod kupolou. Okrem iného prezradil, že si nemyslí, že naša generácia bude schopnou terraformovať planétu, hoci potom veľmi túži.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre