Lenovo ponúkne v nadchádzajúcej vlajkovej lodi technológiu rýchleho nabíjania, akú sme doposiaľ nevideli

Lenovo prezrádza ďalšiu kľúčovú vlastnosť nadchádzajúcej vlajkovej lode. Xiaomi, Samsung, ale aj Huawei, môžu len závidieť

smartfony Lenovo
Zdroj: flickr.com (Kārlis Dambrāns)

Posledným vlajkovým smartfónov z kuchyne spoločnosti Lenovo je zariadenie Z6 Pro, ktoré bolo predstavené ešte v apríli minulého roka. Medzičasom spoločnosť postupne navnaďuje technologickú komunitu odkrývaním jednotlivým špecifikácií  tohtoročnej vlajkovej lode. Ešte vo februári sme mohli čítať napríklad o tom, že nadchádzajúca vlajková loď bude vybavená procesorom Snapdragon 865. Okrem iného spoločnosť poodhalila, že zariadenie  dosiahlo v AnTuTu testovaniach viac ako 600-tisíc bodov. Presné číslo však neprezradila. Len pre porovnanie, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G (najvýkonnejší model z novo predstavených vlajkových smartfónov kórejského giganta) dosiahol „len“ 562-tisíc bodov.

Vráťme sa však späť k téme. Spoločnosť Lenovo zdieľala ďalší reklamný plagát,  prostredníctvom ktorého poodhalila výkon rýchleho nabíjania. Ten je podľa plagátu ďaleko pred konkurenciou. Spoločnosť hovorí, že nový smartfón z produktovej línie Legion, bude podporovať neuveriteľných 90W. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Lenovo_legion_podpora rychleho nabijania 90W
Zdroj: Lenovo via Gizmochina.com

90W by znamenalo, že by išlo o smartfón s najrýchlejším nabíjaním, aký bol doposiaľ oficiálne uvedený na trh. Aktuálne titul „najrýchlejšie nabíjajúcich smartfónov“ nesú zariadenia Oppo Find X2 Pro a Appo ACE 2, ktoré podporuje rýchle nabíjania pri výkone 65W (ide o technológiu SuperVOOC 2.0).

V minulosti sme mohli vidieť už aj 100W nabíjanie. Napríklad pri neznámom smartfóne Xiaomi. Išlo však len o technológiu, ktorá ešte nie je komerčné dostupná. Inými slovami, je stále vo vývoji.

Mimochodom, Lenovo plánuje spomínané zariadenie vybaviť ešte batériou s kapacitou 5050mAh. Okrem iného by mal byť smartfón vybavený aj technológiou bezdrôtového nabíjania vrátane podpory reverzného nabíjania. V súčasnosti nie je známa informácia, kedy bude zariadenie oficiálne predstavené. V zákulisí sa však hovorí, že by to mohlo byť už v priebehu apríla.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre