SpravodajstvoXiaomi

Lei Jun zo Xiaomi: „V Európe sme už číslo 2.“ Čínsky gigant predbehuje Apple a brúsi si zuby na Samsung!

Xiaomi valcuje trh naprieč Európou. Riaditeľ spoločnosti poukazuje na dáta, ktoré ukazujú, že rastie záujem o ich smartfóny.

Nedávno spoločnosť Strategy Analtics zverejnila globálne štatistiky predaja smartfónov za prvý kvartál tohto roka. Dobrou správou je, že o smartfóny vzrástol záujem a trh sa viac menej dostal do starých koľají. Dáta rovnako odhalili, že s výnimkou spoločnosti Huawei, trh dobýjajú čínski výrobcovia smartfónov. Xiaomi sa stalo 3. najväčším globálnym hráčom, ktorý predal 49-miliónov smartfónov. To je o 80% viac, ako tomu bolo rok dozadu v rovnakom sledovanom období. Rovnako sa darilo aj spoločnosti Oppo, ktorá dodala na trh 38-miliónov zariadení, či spoločnosti Vivo, ktorá dodala 37-miliónov smartfónov. Na čele rebríčka podľa očakávania zostal kórejský výrobca smartfónov, spoločnosť Samsung, a druhú priečku si ukoristil Apple.

Trh so smartfonmi 1. kvartal 2021 najvacsi predajcovia
strategyanalytics

Xiaomi v Európe rastie. Už predbehol aj Apple!

Trh v Európe vyzerá inak v porovnaní s tým globálnym. Najnovšie generálny riaditeľ Xiaomi, Lei Jun, zdieľal status prostredníctvom sociálnej siete Twitter, kde sa odvoláva na dáta spoločnosti Canalys. V ňom oznamuje, ako sa spoločnosti darilo naprieč Európou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa publikovanej správy, Xiaomi v Európe predbehlo Apple. Spoločnosť pokryla dopyt po 23% zariadeniach, zatiaľ čo Apple pokryl dopyt „len“ po 19% smartfónoch. Obe spoločnosti však môžu mať dôvod na radosť, predali totiž viac smartfónov, ako tomu bolo rok dozadu. Zatiaľ čo Xiaomi predalo o 85% zariadení viac, tak Apple o 22%. Trhovým lídrom naprieč Európou zostal Samsung s 35% podielom.

Canalys_predaje smartfonov Europa 2021 1. kvartal
Zdroj: Canalys

Lei Jun ďalej v rámci statusu upozorňuje na to, že v Rusku, Španielsku a Bielorusku, sa stali číslo jedna na trhu. V Rusku takmer každý 3. predaný smartfón bol z kuchyne Xiaomi. V prípade Španielska, to bol už takmer každý 2. smartfón. V Bielorusku z 10 predaných smartfónov, 7 nieslo logo spoločnosti Xiaomi.

„Pre všetkých sú to bezprecedentné a ťažké časy. Ďakujeme všetkým za podporu.“ píše Lei v statuse, v ktorom informuje o predajných výsledkoch naprieč Európou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close