Laserová gravírovačka Aufero Laser 2 – najnovší kúsok od výrobcu Ortur s lákavou štartovacou cenou

Najnovšia generácia laserovej gravírovačky od spoločnosti Ortur prichádza s väčším priestorom a najmä výrazne rýchlejším gravírovaním.

aufero laser 2 ilustracny
Zdroj: YouTube @kukomio, Vosveteit.sk (úprava)

Ponoriť sa do sveta laserového gravírovania aj v domácich podmienkach je čoraz cenovo dostupnejšou zábavkou. Laserové gravírovačky pre domáce použitie prešli po technickej stránke za posledných pár rokov zásadnými vylepšeniami. Aj napriek tomu však výrobcovia držia cenovky týchto zaujímavých zariadení pre domácich kutilov na úplnom minime. Nie je tomu ináč ani v prípade najnovšieho prírastku na trhu s laserovými gravírovačkami. Model Aufero Laser 2 od overeného výrobcu Ortur totižto prichádza na trh so zásadnými vylepšeniami, no zároveň si zachováva parádnu dostupnú cenu, ktorej sa naozaj ťažko odoláva.

Aufero Laser 2 už od 238,08 eur nájdeš priamo na stránkach výrobcu

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aufero Laser 2 – multifunkčná domáca gravírovačka pre kutilov

aufero laser 2 2
Zdroj: Ortur

Jedným z najzásadnejších kritérií pri výbere laserovej gravírovačky sú schopnosti samotného laserového modulu. V tomto prípade siahol výrobca po spoľahlivých a výkonných moduloch, ktoré si poradia so širokým spektrom materiálov. Gravírovačka Aufero Laser 2 si bezproblémovo poradí s drevom, lepenkou, bambusom, plastom, kožou, hliníkom, PCB či rôznymi nátermi.

aufero laser 2 materialy
Zdroj: Ortur

Keďže je výkon laserového modulu dostatočne výkonný, k dispozícii je aj možnosť presného rezania vybraných materiálov. Laser si poradí s rezaním do materiálov ako lepenka, netkaná textília, koža, 6 mm preglejka až 10 mm borovicová doska či vybrané plasty a iné materiály. Pri výbere konkrétneho modelu treba dbať na verziu samotného laserového modulu. Výrobca má v ponuke hneď 3 možnosti – LU2-2, LU2-4 SF alebo LU2-4 LF. Prvá verzia je akýmsi multifunkčným prienikom medzi gravírovaním a rezaním, verzia SF sa pýši lepšou presnosťou gravírovania a verzia LF sa naopak pýši lepšou schopnosťou rezania materiálov.

Poskladanie je mimoriadne jednoduché, k dispozícii sú aj šablóny na otestovanie

Proces poskladania laserovej gravírovačky Aufero Laser 2 zvládne aj úplný začiatočník. Keďže sa gravírovačka skladá iba z doslova pár hlavných súčiastok, inštalácia je rýchla a jednoduchá. Návod na postavenie gravírovačky nájdete nie len v samotnom balení ale zároveň aj na stránkach výrobcu. K dispozícii sú aj videonávody a fotografie pre porovnanie nastavení jednotlivých súčastok/modulov. Po úspešnom fyzickom zložení gravírovačky prichádza rad na inštaláciu softvéru (LaserGRBL alebo Lightburn) na vybrané zariadenie. Následne sa môžete pustiť do jednoduchého gravírovania a gravírovačku otestovať aj pomocou dostupných bezplatných šablón.

Prečo práve Aufero Laser 2?

Laserová gravírovačka Aufero Laser 2 však nezaujme iba jednoduchým zložením a možnosťou gravírovania/rezania do najrôznejších materiálov. Skúsených používateľov určite zaujme možnosť vytvárania projektov na omnoho väčšej ploche až 390 x 390 mm, či dokonca rýchlejšie gravírovanie s rýchlosťou až 15 000 mm/min.

aufero laser 2
Zdroj: Ortur

Za zmienku určite stoja aj ďalšie pokročilé hardvérové prvky ako najnovšia 9. generácia 32-bitovej základnej dosky či stabilná hliníková konštrukcia zabezpečujúca milimetrovo presné gravírovanie. Po softvérovej stránke netreba zabúdať na prítomnosť najnovšieho firmvéru ktorý zlepšuje chod laserového modulu. Pre zabezpečenie naozaj pohodlného a bezpečného gravírovania výrobca siahol až po 4 rozličných systémoch zabezpečenia gravírovačky, či už v prípade výpadku prúdu, poškodenia alebo pri pohnutí s gravírovačkou.

Aktuálne s parádnou cenou

Ako sme už uviedli na začiatku, spoločnosť Ortur si pre záujemcov o najnovší model Aufero Laser 2 pripravila naozaj zaujímavú akciu. Do 10. februára je totižto bežný model s laserovým modulom LU2-2 dostupný už za skvelých 238,08 eur. O čosi technicky vylepšené modely s laserovými modulmi LU2-4 SF a LU2-4 LF sú taktiež dostupné v skvelej zľave za atraktívnych 326,26 eur.

Aufero Laser 2 už od 238,08 eur nájdeš priamo na stránkach výrobcu

aufero laser 2 banner
Zdroj: Ortur

V oboch prípadoch je dostupná bezplatná doprava pomocou kuriérskej spoločnosti bez ďalších poplatkov, takže sa nemusíš obávať cla či DPH. Výrobca si zároveň pre najrýchlejších z vás pripravil aj unikátnu akciu. Prví traja zákazníci dostanú ku objednávke ako darček rotačný valec Ortur YRR 2.0 s bežnou cenou až 89,99 dolárov. Nasucho neodídu ani ďalší traja (tj. 4. až 6.), ktorí ku objednávke dostanú modul pre nastavenie výšky laseru v hodnote až 69,99 dolárov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre