Kupujete si smartfón z druhej ruky? Pozrite sa, ktoré smartfóny sú najobľúbenejšie!

Smartfón z druhej ruky sa častokrát vyplatí viac ako nový model. Ktoré spoločnosti sa najviac predávajú medzi ich používateľmi? Pozrite sa!

Prisposobenie si Android smartfonu
Zdroj: YouTube (TechStorenut)

Ceny smartfónov neustále stúpajú nahor a zatiaľ čo sme si pred pár rokmi mohli dovoliť kúpiť vlajkovú loď za približne 500€, dnes je ich cena pokojne i dvojnásobná. Smartfón z druhej ruky sa zdá pre mnohých ideálnym riešením a pre čoraz viac používateľov smartfónov sa stáva štandardom. Ktoré smartfóny sú však najobľúbenejšie medzi bazárovými predajmi a aké sú dôvody nákupu smartfónov z druhej ruky okrem úspory? Portál Financialexpress.com nám na to prináša odpoveď.

Dôvody nákupu používaného smartfónu

Podľa dostupných informácií sa nákup smartfónov z druhej ruky rozšíril oveľa viac, ako tomu bolo predtým. Hlavným dôvodom bola práca z domu či školské vyučovanie z pohodlia našich izieb. Prekvapivou informáciou však je, že ľudia siahali oveľa viac po smartfónoch, ako po stolných počítačoch či notebookoch, pravdepodobne pre ich prenosnosť a kompaktné rozmery.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kríza spôsobená svetovou pandémiou však donútila ľudí nakupovať po bazároch i z finančných dôvodov. Smartfón z druhej ruky nás výjde oveľa lacnejšie, ako nákup nového modelu a za menšie peniaze si môžeme kúpiť vybavenejší „ojazdený“ model. Ktoré spoločnosti však v tomto dopadli najlepšie?

Ktoré smartfóny boli najpredávanejšie?

Tak, ako niekto nevie vydržať so svojím smartfónom ani rok a vymieňa ho za novší model, niekomu staršia verzia smartfónu postačí. Prekvapivým faktom však je, že prvenstvo nedrží spoločnosť Apple, ktorého smartfóny sa práve pre ich vysokú cenu nakupujú z druhej ruky vo veľkom. 26% smartfónov nakupovaných z druhej ruky je prekvapivo od čínskej spoločnosti Xiaomi. Tá síce produkuje i lacnejšie modely, vyššia výbava za nižšie peniaze z bazáru je však lákavejšia. Už spomínané iPhony od Apple sa umiestnili na druhom mieste s 20% podielom. V závese nájdeme i juhokórejský Samsung so 16 percentami a nakoniec i Vivo či Motorolu, pričom obe spoločnosti zaznamenali 6%.

Kúpili by ste si smartfón z druhej ruky i vy? Alebo vám nezáleží na cene smartfónu a radšej siahnete po novinke? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre