Kumulatívna aktualizácia Windowsu 10, KB4556799, spôsobuje ďalšie závažné problémy

Používatelia starších verzií operačného systému Windows 10 sa sťažujú na ďalšie závažné problémy so zvukovým ovládačom, či dokonca stratou dát

Windows 10 chyba
Zdroj: Vosveteit.sk, pngfind.com

Microsoft svojim zákazníkom opäť dokazuje, že dôležité kumulatívne aktualizácie vo väčšine prípadov prinášajú viacej problémov, ako osohu. Nedávna aktualizácia s označením KB4556799, ktorá je dostupná pre systémové verzie Windows 10 1909 a 1903 (build 18363.836 alebo 18362.836), totižto spôsobuje závažné problémy so zvukovým ovládačom, ako aj hŕstku ďalších nepríjemností.

Ďalšia spackaná aktualizácia

Ako informoval zahraničný portál WindowsLatest.com, používatelia sa začali ihneď po aktualizovaní sťažovať na viacero problémov, no vo väčšine prípadov ide o jeden a ten istý problém – poškodenie zvukového ovládača. Ak máte tento problém, zistíte to pomerne jednoducho. Zvukové zariadenia by totižto nemali fungovať správne, poprípade by nemali fungovať vôbec. Problém údajne odstráni jedine reinštalácia zvukového ovládača Realtek, čo však pre bežného používateľa nie je zrovna jednoduchá úloha.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Strata“ všetkých údajov

Na fórach spoločnosti Microsoft sa však našli aj iné, na prvý pohľad ešte hrozivejšie vyzerajúce problémy. Používatelia sa sťažujú aj na úplnú stratu údajov po aktualizovaní ich systému.

„Všetky moje súbory sú preč, je to ako by počítač vymazal úplne všetko,“ tvrdí jeden z používateľov na stránkach podpory.

Pri hlbšom preskúmaní problému je riešenie pomerne jednoduché a používatelia sa nemusia obávať straty ich údajov. Aktualizácia totižto na niektorých zariadeniach spôsobuje, že po ukončení aktualizácie načíta dočasný používateľský profil, ktorý je vytvorený úplne nanovo. V praxi to teda znamená, že sa po aktualizovaní načíta úplne nový profil so základnými nastaveniami, aplikáciami a pozadím, no pre načítania svojich údajov, obrázkov a dokumentov sa stačí prepnúť späť do svojho profilu.

Ako to už pri aktualizáciách Windowsu 10 býva zvykom, problémov s aktualizáciou je omnoho viac. Používatelia hlásia aj problémy so samotnou inštaláciou aktualizácie – upozorňujú na výskyt modrej obrazovky „smrti“ (Bluescreen), či vyskakovanie chybových správ, ktorým bežný používateľ neporozumie. Treba však brať na vedomie, že väčšina používateľov žiadne problémy nezaznamenala a tak ide iba o výnimky, či špecifické typy zariadení, ktoré týmito problémami „trpia“.

Ak ste na niektoré z vyššie spomenutých problémov narazili a neviete, ako ich odstrániť, najjednoduchšou možnosťou bude odinštalovanie poslednej systémovej aktualizácie cez Nastavenia – Aktualizácia a zabezpečenie – Obnovenie – Vrátiť sa na predchádzajúcu verziu Windowsu 10. Pozor! Takýto spôsobom môžete využiť iba v prípade, že ste vaše zariadenie aktualizovali pred menej než 10 dňami.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre