Spravodajstvo

Ktorý výrobca smartfónov na Slovensku najrýchlejšie rastie, a ktorí naopak strácajú?

Najrýchlejšie rastúcou spoločnosťou na slovenskom trhu je Xiaomi

Zatiaľ čo vo väčšine prípadov môžeme čítať správy o globálnych štatistikách, tak tie lokálne sú častokrát opomenutými. Vďaka dátam portálu statcounter.com sa však môžeme pozrieť aj na vývoj jednotlivých trhov vrátane Slovenska.

Ako sa darí výrobcom smartfónov na Slovensku?

Nižšie na grafe môžete vidieť vývoj trhového podielu výrobcov smartfónov za uplynulých 12 mesiacov. Z Štatistík vyplýva, že hoci dominantným hráčom na našom trhu je Samsung, tak „tigrom“, ktorý sa prediera dopredu, je spoločnosť Xiaomi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
trhovy podiel vyrobcov smartfonov na Slovensku_vyvoj za poslednych 12 mesiacov
Zdroj: statcounter.com

Zatiaľ čo Samsung si v porovnaní so septembrom minulého roka a týmto udržal stabilných 28%, tak kúsok trhového podielu stratil Huawei (z 26,53% ku 24,73%). Mierne podľa dát portálu podrástol americký Apple, ktorý z 18,26% podrástol na 19,01%. Ako môžete vyššie vidieť, tak titul najrýchlejšie rastúcej spoločnosti si pripisuje na svoj účet spoločnosť Xiaomi. Tá zatiaľ čo minulý rok pokrývala „len“ 8,84% trhu, tak dnes to je 13,82%. Podarilo sa jej tak na úkor konkurencie podrásť o necelých 5%, čo nie je málo. Prvú päťku najväčších výrobcov smartfónov na trhu uzatvára Lenovo, ktorého podiel poklesol z 5,59% na 4,23%.

Štatistiky okrem iného ukazujú, že spoločnosť Motorola si udržala trhový podiel na úrovni ~3,6%. Ostatní výrobcovia smartfónov viac menej mierne stratili. Tu však treba dodať, že ich trhový podiel je minimálnym rovnako ako aj rozdiely v trhových podieloch. Iný slovami, rozdiely sú tak zanedbateľnými, že môže ísť o štatistickú odchýlku.

Od ktorého výrobcu smartfónov vlastníte mobilný telefón vy? Mali ste v minulosti zariadenie aj od iného výrobcu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch vrátane toho, či ste s telefónom spokojný.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close