APLIKÁCIE A HRYNávodySamsung

Ktoré aplikácie vo vašom Samsungu potrebujú na fungovanie najviac RAM? Ak ich odstránite, telefón vám pôjde lepšie!

Pozrite sa, ako môžete vo vašom Samsung telefóne odhaliť aplikácie, ktoré na svoje fungovanie potrebujú najviac operačnej RAM pamäte.

Naše smartfóny sú z roka na rok výkonnejšie. Odhliadnuc od technologického pokroku, tak vyšší výkon potrebujú najmä z dôvodu, že vývojári softvéru robia aplikácie oveľa viac komplexnejšími. Inými slovami, pribúdajúcimi funkciami potrebujú na svoje riadne fungovanie viac zdrojov.

Jedným z takýchto zdrojov, ktorý vo veľkej miere určuje, ako efektívne funguje telefón, je operačná pamäť, teda RAM. Už viackrát sme sa venovali téme, na čo vlastne slúži. Pre tých, ktorí nevedia, tak táto pamäť slúži na prácu s dátami a informáciami, s ktorými v danom momente pracujete.

Čo sa týka fungovania RAM pamäte, tak tá v smartfóne funguje mierne odlišne od tej, ktorú nájdeme v počítačoch. V prípade Android telefónov je vo svojej podstate takmer vždy plne obsadená, prípadne jej veľká časť je obsadená. Dôvodom je mechanizmus, akým Android riadi fungovanie aplikácií. Vždy, keď opustíte nejakú aplikáciu, tak dáta z nej zostanú uložené v RAM pamäti, aby ste sa mohli k nej neskôr rýchlo vrátiť.

Keď je RAM pamäť plná, tak dôjde k odstráneniu dát aplikácie z RAM pamäte, aby uvoľnila priestor pre ďalšiu aplikáciu. Niektoré aplikácie na svoje riadne fungovanie potrebujú ale oveľa viac zdrojov, ako iné. Mnohé z týchto aplikácií dokonca bežia nonstop, napríklad widgety. V konečnom dôsledku to znamená, že využívajú zdroje zariadenia, ktoré inde chýbajú. Otázkou je, ako môžeme tieto aplikácie identifikovať? To vám ukážeme nižšie.

Ako zistiť, ktoré aplikácie potrebujú najviac RAM pamäte?

Od výrobcu k výrobcovi je postup mierne odlišný. Nedávno sme vám ukázali, ako môžete zistiť, ktoré aplikácie v smartfónoch Xiaomi potrebujú najviac RAM pamäte. Dnes sa pozrieme na telefóny Samsung.

V prvom kroku si otvorte Nastavenia vášho telefónu. Teraz zrolujte ponuku k možnosti Informácie o telefóne a následne otvorte sekciu Informácie o softvéri. Potom niekoľkokrát rýchlo za sebou kliknite na Číslo zostavy, pokiaľ neuvidíte upozornenie, že ste sa stali vývojárom. Pomocou tohto kroky odkryjete skryté nastavenia vo vašom telefóne.

Teraz sa vráťte do Nastavení vášho telefónu a opäť zrolujte ponuku. V rámci nastavení zariadenia uvidíte  Vývojárske možnosti. Otvorte tieto nastavenia a následne v menu vyhľadajte možnosť Pamäť. Otvorte ju. Potom z ponuky vyberte Využitie pamäte. Následne uvidíte aplikácie, ktoré potrebujú na svoj chod najviac operačnej pamäte RAM.

Určite vám odporúčame prelúskať sa aplikáciami, ktoré nepoužívate pravidelne. Ak medzi nimi identifikujete softvér, ktorý využíva neprimerane veľa RAM pamäte, tak ho odstráňte, prípadne sa pozrite po Lite verzii aplikácie.

Pevne veríme, že tip na tieto nastavenia vás oslovil. Je užitočným hlavne pri zariadenia, ktoré nemajú operačnú pamäť na rozdávanie.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close