NávodyXiaomi

Ktoré aplikácie sa vám vo vašom Xiaomi automaticky zapínajú pri spúšťaní telefónu a prečo by vás to malo trápiť?

Aplikáciám častokrát pri prvom spustení udelíme všetky povolenia, ktoré si pýtajú. Neskôr sa nám to môže vypomstiť.

Určite ste už počuli príslovie, že „oheň je dobrý sluha, ale zlý pán“. Podobne je to aj vo svete smartfónov v prípade aplikácií. Častokrát sťahujeme do našich zariadení aplikácie, ktoré neskôr aktívne nevyužívame pričom pri prvom spustení, im povolíme takmer všetko.

Xiaomi len pred niekoľkými hodinami zverejnilo zoznam dôvodov „najväčších žrútov“ energie v našich smartfónoch. Hoci na samom vrchole bola funkcia GPS, ku ktorej pristupujú aplikácie častokrát bez toho, aby ju reálne využívali, tak jedným z najvypuklejších problémov sú i aplikácie, ktoré sa spúšťajú na pozadí smartfónu hneď potom, ako zapneme naše telefóny. To je aj jeden z dôvodov, prečo vám chceme ukázať, ako môžete identifikovať, ktoré aplikácie sa vám automaticky zapínajú pri spúšťaní vášho zariadenia. Poďme sa pozrieť, ako na to.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ktoré aplikácie sa vám automaticky spúšťajú pri zapínaní telefónu?

Základnou otázkou je, prečo by vás malo zaujímať, ktoré aplikácie sa vám automaticky spúšťajú pri zapínaní telefónu. Dôvod je veľmi jednoduchý, asi už ako tušíte, tak na svoje fungovanie potrebujú energiu. Zatiaľ, čo zapnutie jednej, či dvoch aplikácií, si ani nevšimnete na spotrebe energie, tak ak ich máte viac, problém môže byť na svete. Poďme sa teda pozrieť na to, ako môžete identifikovať tieto aplikácie. Je to vcelku jednoduché a nezaberie vám to viac, ako niekoľko desiatok sekúnd.

V prvom kroku si otvorme Nastavenia smartfónu. Následne zvoľte sekciu Aplikácie.

Ktore aplikacie sa spustaju automaticky_1
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku otvorte možnosť Povolenia a potom otvorte sekciu Automatické spustenie. Následne uvidíte zoznam aplikácií, ktoré sa vám automaticky spúšťajú pri zapínaní smartfónu. Ak medzi aplikáciami nájdete také aplikácie, ktoré reálne nepoužívate, tak jednoducho im odoberte toto oprávnenie.

Pozrite sa i na aplikácie, pri ktorých nemáte zapnutú funkciu šetrenia batérie

Dovoľte nám dať vám do pozornosti i ďalšie nastavenie, prostredníctvom ktorého môžete odhaliť aplikácie, ktoré nemajú nastavené žiadne obmedzenia súvisiace s využívaním energie a môžu viac menej fungovať, ako sa im zachce. V tomto prípade sa opäť vráťme do Nastavení smartfónu. Tentokrát však otvorte sekciu Batéria a výkon a potom zvoľte možnosť Batéria.

Následne zvoľte možnosť Aplikácia šetrenia batérie. Potom sa vám zobrazí obrazovka, ako môžete vidieť na druhej snímke nižšie. Vo vrchnej časti obrazovky kliknite na tri zvislé bodky a usporiadajte aplikácie podľa možnosti Zoradiť podľa nastavení aplikácie. Následne uvidíte pod položkou „Vlastné“, aplikácie, pri ktorých nie je preddefinovaná hodnota „MIUI Šetrenie“. Najčastejšie pôjde o aplikácie, ktoré nemajú nastavené žiadne obmedzenie súvisiace so spotrebou energie.

Ak budete chcieť zmeniť predvolenú hodnotu, tak stačí kliknúť na konkrétnu aplikáciu a zmeniť jej predvolenú hodnotu. Tu však dávame do pozornosti, že zmenou týchto nastavení, môže neskôr nastať situácia, že sa vám bude aplikácia automaticky vypínať niekoľko minút potom, ako opustíte jej rozhranie. Návod vyššie sme vám sprostredkovali prostredníctvom smartfónu Poco F2 Pro vo verzii MIUI 12.5.2.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close