ANDROIDAppleSpravodajstvo

Koľko je aktívnych Android zariadení v porovnaní s iOS? Tá priepasť je obrovskou!

Operačný systém Android aktuálne poháňa približne 3-krát toľko zariadení, ako konkurenčný iOS.

Konferencia Google I/O 2021 priniesla viacero odhalení, a to nielen o nových produktoch. Okrem predstavenia Androidu 12, sme sa mohli napríklad dozvedieť aj o počte aktívnych Android zariadení. Je však Android dominantným hráčom v porovnaní s iOS, ktorý je jeho hlavným konkurentom? Na tému upozorňuje portál beebom.com.

Debata, či je iOS alebo Android lepší, nie je v tomto smere podstatnou. Používateľská základňa Androidu ako takého, je niekoľkokrát väčšie. Konkrétne hovoríme o tom, že Android poháňa takmer 3-krát viac zariadení v porovnaní s iOS.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

3-miliardy zariadení poháňa Android

Google niekoľko dní dozadu odhalil, že Android, ktorý bol predstavený v roku 2008, dnes nájdeme vo viac ako 3-miliardách zariadení naprieč svetom. Len pre porovnanie, iOS je aktívnym približne na 1-miliarde zariadení.

Android, hoci je dlhodobo najrozšírenejším operačným systémom na svete, tak jeho rast bol v priebehu uplynulých rokoch skokovým. Len pre zaujímavosť, v priebehu posledných 2 rokov spoločnosť dokázala zvýšiť počet aktívnych používateľov o 500-miliónov. Za spomenutie určite stojí povedať, že v roku 2017, Android ako taký, mal „len“ 1-miliardu aktívnych používateľov. Inými slovami, v priebehu posledných necelých 4 rokov, sa spoločnosti Google podarilo strojnásobiť počet aktívnych používateľov ekosystému Android.

Dáta, ktoré technologicky gigant, spoločnosť Google prezentovala, pochádzajú najmä z obchodu Google Play. Znamená, že v čísle nenájdeme započítané zariadenia bežiace na Androide, ktoré využívajú inú platformu, ako je obchod Play. Ide napríklad o zariadenia Amazon Fire, ktoré rovnako bežia na Androide. Štatistika rovnako neobsahuje milióny zariadení naprieč Čínou, kde nie sú v tak vysokej miere využívané Mobilné služby Google, hoci používajú Android.

Inými slovami, na trhu v skutočnosti nájdeme viac ako 3-miliardy aktívnych Android zariadení.

Prečo je na trhu taká priepasť medzi Androidom a iOS?

Nuž, asi každému je jasné, že priepasť medzi používateľskou základňou je obrovská. Prečo je tomu však tak? Dôvod je jednoduchý, cenová dostupnosť zariadení s operačným systémom Android. Tie sa dajú totiž kúpiť už od niekoľkých desiatok €, zatiaľ čo Apple v prípade iOS zariadení, cenu úspešne drží rádovo v stovkách. Vďaka tomu sa Androidu ako takému darí zaujať čoraz viac používateľov, najmä v rozvojových krajinách a v krajinách so slabšou ekonomikou, ako je napríklad India, či Brazília.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close