APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Klasický Skicár zostane vo Windowse 10 aj naďalej. Jeho budúcnosť je ale otázna

Aplikáciu Skicár, ktorá je súčasťou operačného systému Windows 10 už dlhé roky, vám určite predstavovať nemusíme. Zrejme najzákladnejší grafický editor mal už niekoľkokrát naozaj na mále a spoločnosť Microsoft ho chcela zo systému už pred niekoľkými rokmi definitívne odstrániť. Nahradiť ho mala nová aplikácia 3D Skicár, ktorá je predinštalovaná priamo v operačnom systéme Windows 10. Microsoft tak po nátlaku používateľov zmenil svoje stanovisko a aplikáciu Skicár v systéme ponechal. Aká je ale jej ďalšia budúcnosť?

Skicár uvidíme aj vo verzii Windows 10 1903

O informáciách o budúcnosti Skicáru sa na sociálnej sieti Twitter zveril Brandon LeBlanc, vedúci programový manažér v tíme Windows Insider.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V samotnom Tweete sa spomína, že aplikácia Skicár bude systémovou súčasťou aj po aktualizácii s označením 1903. Takéto označenie nesie ďalšia veľká aktualizácia operačného systému Windows 10, ktorá príde už v máji. Príspevok ale zahŕňa aj frázu „for now“ (zatiaľ), ktorá môže svedčiť o tom, že plány Microsoftu so Skicárom sú zatiaľ nejasné, poprípade s ňou do budúcna vôbec nepočíta. Na potvrdenie takýchto informácií si žiaľ ale budeme musieť počkať minimálne do ďalšej nasledujúcej veľkej aktualizácie systému Windows 10, ktorá príde až na jeseň.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close