Kedy získa váš smartfón aktualizáciu na MIUI 13? Poco oficiálne oznámilo svoj aktualizačný plán!

Nadstavba MIUI 13 príde do takmer všetkých smartfónov od spoločnosti Poco. Nie všetky však získajú i Android 12.

Nadstavba MIUI 13
Zdroj: Xiaomiui, Vosveteit.sk

Spoločnosť Poco patrí medzi dcérske spoločnosti čínskeho Xiaomi. Táto spoločnosť pôvodne začínala ako modelový rad, resp. bola viac spätá so svojou materskou spoločnosťou. No neskôr sa Poco rozhodlo viac osamostatniť a postarať sa o svoje smartfóny i aktualizácie vlastnou cestou. O tom svedčí i fakt, že Poco využíva vlastnú upravenú verziu nadstavby MIUI pre Poco a povráva sa i o tom, že v budúcnosti by mohla táto časť skupiny Xiaomi opustiť i túto populárnu nadstavbu systému Android. V súčasnosti sa však na nič takéto pripravovať nemusíme, pretože komunita Xiaomiui pre nás pripravila oficiálny zoznam a plán smartfónov, ktoré získajú MIUI 13 v dohľadnej dobe. Takže ak vlastníte smartfón od spoločnosti Poco, toto vás bude určite zaujímať.

Tieto modely získajú MIUI 13 ako prvé

Asi nikoho neprekvapí keď vám povieme, že dcérske Poco sa rozhodlo vytvoriť si svoj vlastný aktualizačný plán. S vlastnou úpravou nadstavby na aktualizáciách pracuje po vlastnej osi, a preto môžeme aktualizácie očakávať v iných termínoch. Napriek tomu už teraz vieme, ktoré modely získajú aktualizáciu na nadstavbu MIUI 13 ako prvé. Zaradíme medzi ne najmä novinky, ktoré sa tešia veľkej popularite, no Poco na to ide mierne zľahka. Aktualizáciu najskôr získajú len štyri modely, ostatné smartfóny ešte chvíľu počkajú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak by sme mali spomenúť o ktoré konkrétne modely ide, vymenovali by sme smartfóny ako Poco M4 Pro, Poco M4 Pro 5G, Poco X3 Pro a Poco F3 GT. Majitelia týchto smartfónov získajú tieto aktualizácie skôr. Poco uvádza, že aktualizáciu v smartfónoch uvidíme počas nasledujúcich týždňov. Presné dátumy však nikto neuviedol, preto si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Ak vás však zaujíma, ktoré ďalšie modely získajú nadstavbu MIUI 13, pozrieme sa na to nižšie.

Nie všade uvidíme i Android 12

U Xiaomi je známe, že mnoho smartfónov získava nadstavbu MIUI 13 spoločne s veľkou aktualizáciou Androidu. Najnovší Android 12 tak prichádza do prvých smartfónoch v týchto dňoch a Xiaomi pracuje na oboch veľkých zmenách súčasne. Ako však uvádza Poco, nie všetky smartfóny z tohto zoznamu získajú i Android 12. Poco teda aktualizuje na nadstavbu MIUI 13 i staršie modely, no nemáme očakávať Android 12 úplne všade. Niekde jednoducho smartfóny ostanú „zaseknuté“ na Androide 11, pričom sa tak môže stať napríklad u lacnejšieho Poco C3 či podobných modeloch.

Určite však všetci chcete vedieť, či sa aj váš smartfón nachádza na zozname smartfónov, ktoré nadstavbu MIUI 13 získajú. Aby sme to už ďalej nenaťahovali, pôjde o smartfóny ako Poco X2, Poco X3 (India), Poco X3 NFC, Poco M2 (M2 Reloaded), Poco M2 Pro, Poco M3, Poco M3 Pro 5G, Poco M4, Poco F2 Pro, Poco F3, Poco C3 a Poco C31. Ako však môžete vidieť, množstvo z týchto smartfónov sa ani nenachádza na našom trhu. Na druhú stranu však aktualizáciu získa takmer každý model od tejto spoločnosti s výnimkou smartfónu Pocophone F1 ešte z roku 2018.

Našli ste na zozname svoj smartfón? A na akú novinku z nadstavby MIUI 13 sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre