ANDROIDSamsungSpravodajstvo

Kedy Samsung prinesie Android 13 aj do populárnych fanúšikovských edícií? Na tieto smartfóny akosi zabudol!

Samsung zatiaľ nepriniesol aktualizáciu na Android 13 do modelov Galaxy S20 FE a Galaxy S21 FE. Pozrite sa, kedy sa tak má stať.

Operačný systém Android 13 pomaly prichádza do prvých zariadení popredných výrobcov smartfónov. Medzi prvé lastovičky môžeme zaradiť napríklad spoločnosti ako Realme s modelom Realme GT2 Pro, Xiaomi s jeho vlajkovým Xiaomi 12 Pro na čínskom trhu a rovnako aj Samsung, ktorý postupne aktualizáciu prináša pre čoraz viac modelov. Po aktualizácii vlajkových sérií Galaxy S22, Galaxy S21 a Galaxy S20 však stále čakáme na aktualizáciu pre niektoré populárne modely z týchto sérií. Juhokórejská spoločnosť totiž aktualizácie pomaly prináša aj do smartfónov strednej triedy, no telefóny s prívlastkom FE stále čakajú. Kedy tak tieto modely získajú svoju aktualizáciu na najnovší Android 13 a One UI 5? Bližšie informácie nám priniesol portál sammobile.com.

Modely Samsung Galaxy S21 FE a Galaxy S20 FE stále čakajú

Prvé modely z radu Galaxy S22 získali aktualizáciu na Android 13 spolu s nadstavbou One UI 5 už takmer pred mesiacom. Odvtedy stihol popredný výrobca smartfónov a inej elektroniky aktualizovať veľké množstvo smartfónov, pričom nechýbala ani séria Galaxy S21 a Galaxy S20. Obe série však evidovali aktualizáciu len v prípade troch modelov, pričom zariadenia klasifikované ako fanúšikovské edície sa na zoznam nedostali. Modely ako Samsung Galaxy S21 FE a Galaxy S20 FE tak pravdepodobne získajú aktualizáciu neskôr. Kedy to však bude?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Samsung

Oba modely prišli na trh ako výkonné modely, ktoré priniesli základ vlajkových lodí. V oboch prípadoch si ich však fanúšikovia pochvaľovali najmä pre prítomnosť dlhoočakávaných súčastí výbavy. Rozprávame sa najmä o čipsetoch od spoločnosti Qualcomm, no napríklad aj o rýchlejšom nabíjaní, ktoré sa v základných verziách vlajkových lodí nenachádza. Samsung však tieto modely zo základnej vlny aktualizácie ich sérií vynechal. Majitelia by si teda mali počkať ešte niekoľko dní až týždňov, vyplýva z aktuálnych informácií.

Aktualizácia príde pravdepodobne na prelome mesiacov

Aktualizačný plán pre modely od spoločnosti Samsung je tu s nami už nejaký ten týždeň. Aj napriek tomu sa však stále môže meniť. V súčasnosti očakávame, že juhokórejský gigant aktualizuje svoje smartfóny s označením FE pravdepodobne koncom novembra. Do konca mesiaca však neostáva dlhá doba a používatelia týchto modelov už pomaly začínajú byť nesvoji. V každom prípade najnovší Android 13 aj s nadstavbou One UI 5 budú môcť očakávať už v najbližších dňoch či týždňoch.

samsung galaxy s20 fe zadny fotoaparat 2_opt
Zdroj: Samsung

Na niektorých trhoch sa s aktualizáciou ráta až v decembri a my stále nevieme, do ktorej vlny aktualizácií spadáme. Ak by ste teda vo vašom Galaxy S20 FE či Galaxy S21 FE nezaregistrovali aktualizáciu do konca tohto mesiaca, pokojne sa tak môže stať aj začiatkom toho budúceho. Aktuálne však rátame so skorším termínom, ktorý zatiaľ nevie nikto zaručiť.

Vlastníte niektorý z týchto modelov od spoločnosti Samsung? A čakáte už nedočkavo na aktualizáciu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close