Samsung S21 FE 5G je predstavený: Čo ponúka nová vlajková loď od kórejského výrobcu smartfónov?

Samsung predstavil nový vlajkový model smartfónu, Samsung S21 FE 5G. Pozrite sa, čo všetko ponúka.

Samsung Galaxy S21 FE
Zdroj: Samsung

Záver minulého roka bezpochyby patril spoločnosti Xiaomi, ktorá na seba zvrtla všetku mediálnu pozornosť. Dôvodom bolo, že spoločnosť uviedla smartfóny z produktovej rady Xiaomi 12, ale aj novú nadstavbu MIUI 13. Najnovšie si o pozornosť žiada i Samsung, ktorý prináša na trh nový vlajkový model telefónu, Galaxy S21 FE 5G.

Samsung predstavil Galaxy S21 FE 5G

Ako už asi tušíte, tak ide o zariadenie, ktoré vychádza z produktovej rady telefónov S21. Podľa vyjadrení spoločnosti, malo by ísť o model dostupného vlajkového smartfónu. Čo ponúka? Poďme sa na to pozrieť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Samsung sa snaží prinášať najnovšie mobilné inovácie čo najväčšiemu počtu ľudí,“ povedal TM Roh, prezident a vedúci divízie MX (Mobile eXperience) spoločnosti Samsung Electronics. „Model Galaxy S20 FE a rad Galaxy S21 vyvolali neuveriteľne pozitívne reakcie zákazníkov. Preto sme rovnaký prístup zvolili aj pri modeli S21 FE 5G a vybavili ho všetkými špičkovými funkciami, ktoré naši verní fanúšikovia rodiny Galaxy považujú za najdôležitejšie. Sme radi, že im môžeme ponúknuť zariadenie, ktoré spĺňa ich požiadavky.“

Zariadenie je poháňané procesorom, ktorý je pre fanúšikov spoločnosti dobre známym. Ide o čip spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 888, ktorý je vyrobený 5nm technologickým postupom. Samozrejme, telefónu nechýba 5G konektivita. Procesoru sekunduje 6GB/8GB RAM, ale i úložný priestor o kapacite 128GB/256GB. Samsung sa ďalej chváli displejom typu Dynamic AMOLED 2X. Displej podporuje zobrazovaciu frekvenciu do 120 Hz, zároveň poteší i menšia úroveň vyžarovania modrého svetla. Čo sa týka pomeru strán, tak ten je 19,5:9. Rovnako treba pochváliť i rámčeky okolo displeja, ktoré pomaly ani nevidno. Čerešničkou na torte je ochranné sklíčko GG Victus, ktoré sľubuje, že ochráni displej pred škrabancami. Netreba zabudnúť ani na IP68 certifikát.

Samsung Galaxy S21 FE_displej
Zdroj: Samsung

Samsung zariadenie vybavil i veľkou 4 500 mAh batériou, ktorú možno nabiť prostredníctvom technológie rýchleho nabíjania pri výkone 25W. Smartfón nabijete za 30 minút na úroveň 50%, prezrádza spoločnosť. Samozrejme, zariadeniu nechýba ani podpora bezdrôtového nabíjania a to pri výkone 15W. Poteší i podpora reverzného nabíjania, prostredníctvom ktorej môžete bezdrôtovo nabiť napríklad i slúchadlá a to prostredníctvom telefónu.

Samsung Galaxy S21 FE_kamera
Zdroj: Samsung

Čo sa týka výbavy kamerového modulu, tak zariadenia disponuje 3 snímačmi umiestnenými v zadnej stene telefónu. Ide konkrétne o nasledovné snímače: 12 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, F2,2, uhol záberu 123 stupňov, 12 Mpx širokouhlý fotoaparát, F1,8, Dual Pixel AF, OIS a 8 Mpx fotoaparát s teleobjektívom, F2,4, 30× Space Zoom. Samsung sa okrem iného chváli, že v porovnaní s predošlou generáciou telefónu, S20 FE, vylepšil i nočný režim, ktorý umožňuje o niečo lepšie vykreslenie fotografie a to aj pri veľmi slabom osvetlení. Zároveň treba spomenúť i to, že telefón disponuje 3x optickým priblížením.

Samsung Galaxy S21 FE_farebne varianty
Zdroj: Samsung

V závere treba dodať, že zariadenie je dodávané na trh s najnovším softvérom. Inými slovami, telefón disponuje Androidom 12, nad ktorým je prítomná nadstavba One UI 4.0. Prejdime však k cene smartfónu, ktorá štartujte na úrovni 749€ (6GB/128GB), resp. 819€ (8GB/256GB).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre