ANDROIDSpravodajstvoWindows 10 Mobile

Joe Belfiore: Milujeme Windows Phone, a preto prinášame nové funkcie na iOS a Android

Posledný Windows 10 Build 16251 prekvapil mnohých fanúšikov Microsoftu a to vďaka hlbšieho prepojenia konkurenčnej platformy Android s Windows 10 PC. Microsoft v ňom konkrétne priniesol možnosť pokračovania v prehliadaní internetu tam kde ste presne skončili.

Zdroj: Microsoft blog

Jedná sa celkom o užitočnú funkcionalitu, avšak smutné na tom je, že nie je dostupná pre Windows Mobile. Podobné fópa sa udialo aj pár dni dozadu, kedy spoločnosť prišla s úplne novou aplikáciou LinkedIn, samozrejme s dostupnou len pre desktop zariadenia, čo je škoda vzhľadom na UWP platformu ako aj jej propagáciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Joe na sociálnej sieti Twitter reagovalo na viacero otázok, resp. konštatovaní. Jedná z nich sa týkala aj mobilnej platformy Windows.

„Úprimne, netuším prečo tak nenávidia Windows Phone. OS je dobrý, Edge je úžasný ako aj Continuum. Android je taký odpad..“

Na čo reagoval Joe slovami:

„Nie je pravda, že nenávidíme WP! V skutočnosti sa snažíme priniesť benefity (Cortana, PC prepojenia) množstvu iOS/Android používateľom.“

Ako vnímate správanie Microsoftu v poslednej dobe vy? Je pravdou, že Windows Mobile je dnes marginálnym operačným systémom v celosvetovom meradle, ale predsa je to ich OS, ktorý už dlhšiu dobu minimálne z nášho pohľadu ostáva na pozadí záujmu spoločnosti čo prispieva aktuálnemu stavu na trhu s operačnými systémami v smartfónoch.

Zdroj: Twitter, vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close