SpravodajstvoXiaomi

Jedna z najpoužívanejších funkcií v Xiaomi smartfónoch sa dočká vylepšenia: Vsadíme sa, že odteraz ju budete využívať aj vy!

Jednu z najobľúbenejších funkcií v Xiaomi smartfónoch už čoskoro čakajú veľké zmeny. Spoločnosť do nej pridá možnosť, ktorú si všetci želali.

Nadstavba MIUI od Xiaomi v sebe skrýva množstvo užitočných funkcií, medzi ktoré vieme zaradiť napríklad režim jednej ruky. Tento režim je výhodným najmä vo chvíli, keď je trendom zväčšovanie smartfónov a práca s ním v jednej ruke nie je zrovna jednoduchá. Kompaktné smartfóny v súčasnosti už nie sú takmer k zohnaniu, preto je režim jednej ruky jednou z najužitočnejších funkcií, ktorou nadstavba MIUI od Xiaomi disponuje a i tá sa čoskoro dočká skvelého vylepšenia. Zaujíma vás o čom je reč? Tak sledujte pozorne, pretože na novinku nás informoval portál Xiaomiadictos.com. A verte nám, po novom bude táto funkcia ešte atraktívnejšia.

Gestá na celú obrazovku budú po novom i v režime jednej ruky

Režim jednej ruky bol doteraz jedným z najpoužívanejších funkcií vo chvíli, keď sme sa potrebovali sústrediť na viac vecí naraz a neostáva nám nič iné, ako nášmu zariadeniu venovať len jednu ruku. A aby sme sa vyhli nechceným „naťahovačkám“ po displeji, vieme si pracovnú plochu zmenšiť na oveľa menší pomer, ako by tomu bolo originálne.

Čo však tejto funkcii doteraz chýbalo, boli gestá. Režim jednej ruky bol doteraz možný len s použitím systémových tlačidiel na spodnej strane obrazovky. To by sa však malo v dohľadnej dobe zmeniť a Xiaomi by malo svoj režim jednej ruky upraviť. Pridať by sa mali i gestá na celú obrazovku, ktoré v poslednej dobe čoraz viac vytláčajú softvérové tlačidlá. Možnosť používania gest z tohto režimu spraví určite ešte atraktívnejšiu funkciu ako tomu bolo doteraz a získa si srdcia oveľa viac používateľov.

Gestá by mali byť dostupné už v dohľadnej dobe

V súčasnosti je už táto upravená funkcia dostupná pre niekoľko smartfónov bežiacich na čínskej verzii nadstavby MIUI. Ide o verziu MIUI postavenú na najnovšej beta verzii systému Android 12. To by však znamenalo, že si na dostupnosť v globálnej či európskej ROM ešte chvíľu počkáme. Nateraz však ide o veľmi dobré správy, pretože úprava režimu jednej ruky by mohla byť dostupná už v priebehu budúceho roka i u nás.

Používate vo vašom smartfóne režim jednej ruky? A v plnom režime máte aktívne gestá či systémové tlačidlá? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close