Windows 10 Mobile

Je Surface Phone stále vo vývoji? Napovedajú tomu nové referencie nachádzajúce sa vo Windows 10

Surface Phone, pre mnohých úplná neznáma, pre niektorých zase vysnívané zariadenie, ktoré Microsoft vyvíja už niekoľko rokov, no zatiaľ neúspešne. Za posledný rok sa na internete objavilo množstvo informácií o tomto mýtickom zariadení, no jeho existencia nebola nikdy 100 percentne potvrdená. Microsoft skladací smartfón s takýmto označením vyrobiť plánoval, no či ho ešte stále chce vyrobiť, žiaľ nevieme. Spoločnosť nám čiastočne napovedala na konferencii Build 2018, kde nás navnadila, že chystá úplne novú triedu zariadení, čo by mohlo čiastočne znamenať aj potencionálne predstavenie skladacieho smartfónu Surface Phone.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ku náznakom Microsoftu sa pred niekoľkými hodinami pridal aj známy internetový leaker WalkingCat, ktorý stály vývoj zariadenia Surface Phone podoprel najnovšími informáciami, zahrnutými v kóde operačného systému Windows 10. Presnejšie, ide o informáciu „Factory OS Andromeda Device“ a pod jej názvom sa spomína status výroby, internej produkcie a ďalších podrobností. Táto zvláštnosť sa objavila v najnovšom SDK buildu s označením 17672 a nevädno, či sa jedná o náhodu, alebo to Microsoft robí už naozaj naschvál. Bohvie, či chce svojich fanúšikov na niečo pripraviť, alebo si z nás jednoducho robí už niekoľko mesiacov srandu, pretože sa nejedná o prvý takýto prípad.

Či sa naozaj niekedy dočkáme tohto vysnívaného zariadenia, ukáže len čas, no Microsoft by takýmto prírastkom do Surface rodiny potešil nejedného fanúšika. Tak či tak, Microsoft už svoju najlepšiu príležitosť prepásol a aj pri prípadnom predstavení nového zariadenia, si Microsoft neodnesie toľko slávy a ziskov, ako by si mohol odniesť pred niekoľkými rokmi, kedy mala ešte mobilná Windows platforma státisíce fanúšikov a patrila medzi naozaj obľúbené operačné systémy.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (behance.net)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close