HuaweiSpravodajstvoTechnológie

Je možné, že Huawei prinesie v budúcom roku najväčšiu inováciu v oblasti smartfónov

Huawei P40 by mohol byť podľa najnovších dohadov vybavený grafénovou batériou, ktorá by mala výrazne predĺžiť používanie smartfónu na jedno nabitie.

Aktualizované: Ospravedlňujeme sa našim čitateľom, ale článok, ktorý sme pripravili bol vytvorený bohužiaľ na základe nepresných informácií, ktoré boli zverejnené portálom bgr.com. Spoločnosť Huawei sa medzi časom vyjadrila, že grafénovú batériu nemáme očakávať v  zariadení P40, resp. P40 Pro.

Huawei hovorí, že zariadenie P40 nebude mať grafénovú batériu

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pár rokov sme už čakali na to, kým Samsung vloží do svojich smartfónov grafénovú batériu, no zatiaľ sa to nestalo. Spoločnosť už pár rokov skúma nové technológie, vrátane nového typu  batérií, ktorý by sa mal podľa niektorých správ objaviť v ďalšom smartfóne Galaxy S, alebo Note telefóne. Podľa najnovších informácií však Samsung nebude prvým, kto prinesie grafénové batérie do smartfónov.

V prvej polovici roku 2020 bude hlavným konkurentom Galaxy S11 vlajková loď Huawei, P40, resp. P40 Pro. Smartfóny  budú predstavené v priebehu marca v Paríži. Čínska spoločnosť tieto informácie potvrdila pred pár dňami, spomínajúc „doteraz nevidený dizajn,“ ktorý unikol na internet krátko po vyjadrení.

Čo je však zaujímavejšie, Twitter francúzskej pobočky Huawei cez víkend odhalil že P40 bude vybavený grafénovou batériou. Tweet bol neskôr vymazaný, avšak na internete sa zachovali kópie.

Huawei tweet o grafenovej baterii (1)
Zdroj: bgr.com

„Ďalšia vlajková loď Huawei bude zameraná na fotografovanie. Najnovší P40 príde s prelomovou grafénovou batériou,“ uvádza sa na obrázku.

Tweet ďalej hovorí, že budú prvými, ktorí takúto batériu do smartfónu uložia. Taktiež spomínajú že bude odolnejšia, menšia, dlhšie vydrží nabitá a bude sa nabíjať rýchlejšie, než akýkoľvek predchádzajúci model.

Ďalšie zdroje uvádzajú, že P40 príde s 5000 mAh batériou, avšak tento detail sa musí ešte potvrdiť. Podľa posledných renderov zariadenia  P40 Pro, by zariadenie malo vyzerať mierne odlišne, ako je vyššie vyobrazené – model má mať štyri zahnuté rohy a ak sú dohady správne, vyzerať by mal takto.

Huawei
Zdroj: @OnLeaks
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close