APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Je kvalita ovzdušia vo vašom meste dobrá? Zistite to pomocou smartfónu v priebehu pár sekúnd!

Postačí vám k tomu aplikácia Plume Labs: Air Quality App a váš smartfón

Určite ste už počuli príslovie: „s kým si, tak taký si“. Ľudia, ktorí nás obklopujú majú bezpochyby vplyv na to, ako vnímane svet naokolo nás a ako sa správame. Rovnako to platí aj pri jedle, kedy ak konzumujeme nezdravú stravu, tak nemôžeme očakávať dobrý zdravotný stav. Výnimkou nie je ani vzduch, ktorý dýchame, aj ten vo veľkej miere vplýva na náš zdravotný stav.

Väčšina z nás však s veľkou pravdepodobnosťou nie je schopná rozpoznať kvalitu vzduchu bez toho, aby zacítila nejaký rušivý element, ktorý prevažuje nad ostatnými.  A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti celkom zaujímavú aplikáciu Plume Labs: Air Quality App. Ide o aplikáciu, ktorá nielenže monitoruje aktuálnu kvalitu vzduchu, ale je schopnou robiť dokonca predikcie na najbližšie 3 dni dopredu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Skontrolujte si kvalitu ovzdušia vo svojom meste

Aplikácia vo svojej podstate funguje vo väčšine regiónoch sveta, medzi ktorými nechýba ani Slovensko. Informácie čerpá ako z lokálnych, tak aj z medzinárodných staníc, ktoré aktívne monitorujú kvalitu vzduchu.

Plume Labs: Air Quality App
Plume Labs: Air Quality App
Developer: Plume Labs
Price: Free

Aplikácia funguje na veľmi jednoduchom princípe. Pri jej prvom zapnutí stačí dať vyhľadať vašu polohou pomocou GPS a do pár sekúnd zistíte, aká je kvalita ovzdušia vo vašom meste.

kvalita vzduchu v okoli ktorom zijete_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako vyzerá výsledok vyhľadávania, sa môžete pozrieť nižšie na obrázku pričom v pravom hornom rohu nájdete číselnú hodnotu, ktorá hovorí o kvalite ovzdušia, ktoré dýchame. V prípade, ak je v rozpätí 0 až 20, tak vzduch je čistým a ideálnym na športové aktivity. Hodnota medzi 20 až 50 je v „norme“ pričom približujúc sa k hornej hranici môžu senzibilní ľudia začať pociťovať diskomfort. Pri hodnotách 50 až 100 pri dlhodobom vystavení môže dochádzať k poškodeniu zdravia. Pri hodnote 100 až 150 je ovzdušie príliš znečisteným a môže to mať okamžitý efekt na vaše zdravie. V prípade vyšších hodnôt ide o kritické hodnoty, kedy aj menej citliví ľudia môžu pociťovať okamžité problémy.

Do pozornosti by sme vám chceli dať ešte jednu zaujímavú funkciu. Po otvorení výsledku znečistenia ovzdušia, si môžete pozrieť aj predpokladané hodnoty kvality vzduchu po dobu nasledujúcich 3 dní dopredu, pričom môžete vidieť predpoveď aj po hodinách. Zároveň môžete pod  hodinovým diagramom sledovať v spodnej časti obrazovky tipy na vhodnú aktivitu pri danej úrovni znečistenia ovzdušia.

kvalita vzduchu v okoli ktorom zijete_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako znečistené ovzdušie je vo vašom meste? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close