Je Bitocoin bulina a podvod? Vraj čoskoro zažije hlboký prepad

zdroj: wired.com

Na našich stránkach sme sa viackrát už venovali téme Bitcoin, elektronickej mene, ktorá nepodlieha žiadnej vláde. V posledných článkoch sme sa venovali napríklad jeho odhadovanému rastu do budúcna, aktuálnej hodnote, či sme vysvetľovali laickej verejnosti čo to vlastne „je“.

V týchto dňoch sa však na túto tému vyjadroval šéf zaoceánskej banky, ktorý tejto elektronickej mene predpovedá hlboký pád.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa internetového portálu The Guradian šéf banky JPMorgan, Chase Jamie Dimon sa ostro pustil do kritiky tejto kryptomeny. Myslí si, že hoci Bitcoin ešte bude nejaký čas rásť a kľudne sa bude s ním obchodovať aj za čiastky okolo 20 tisíc dolárov / 1 BTC, tak že na konci dňa prudko poklesne jej hodnota. Údajne sa jedná totiž o podvod a bublinu.

„Ak by ste boli vo Venezuele alebo Ekvádore alebo v Severnej Kórei či v inej podobnej časti zeme, alebo ak by ste boli drogovým dílerom či vrahom tak tu je lepšie urobiť transakciu v Bitcoinoch ako v amerických dolároch,…“

Ďalej poznamenal, že ak by niektorí  investor obchodoval s touto menou, tak by dostal hodinovú výpoveď.

V každom prípade, hoci jeho slová sú skutočne ostré, tak trh Bitcoin vníma úplne inak… Veď od začiatku roka podrástol z hodnoty 250 dolárov na viac ako 5000. V každom prípade či sa jedná o bublinu alebo nie je dnes ťažko povedať, všetko ukáže až čas.

Zdroj: TheGuardian, úvodný obrázok (wired.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre