Spravodajstvo

IT Fitness Test 2019 začal. Otestovať svoje počítačové zručnosť môže okrem žiakov aj široká verejnosť

Počítače, IT, technológie… Pojmy s ktorými sa v súčasnosti stretávame vo zvýšenej miere. Dôvody prečo tomu tak je určite netreba nijak zvlášť vypisovať, v skratke však možno povedať, že žijeme v digitálnej dobre ktorá sa do budúcnosti bude len prehlbovať.

O to viac nás teší, že aj na Slovensku existujú zaujímavé projekty, ktorých cieľom nie je len monitorovať IT zručnosti, ale aj vzdelávať. Od piatka IT Asociácia Slovenska spustila aktívne testovania IT zručností na školách, do ktorého sa môže zapojiť aj široká verejnosť prostredníctvom stránky itfitness.sk.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
IT Fitness test 2019
Zdroj: IT Asociácia Slovensko

V prvej fáze testovania (od 17. 5. do 15. 7.) bude prebiehať test pre základné školy s 20 úlohami, ktorý preverí IT zručnosti žiakov a ich pripravenosť na stredoškolské štúdium. Náročnejšia verzia pre vyššie stupne škôl obsahuje 25 úloh a preverí pripravenosť študentov na štúdium na vysokej škole či ďalšiu profesionálnu prax.

20190517_IT_FITNESS_TEST_PRINT1
Zdroj: IT Asociácia Slovensko

Na slávnostnom otvorení testovania sa zúčastnilo viacero popredných predstaviteľov lídrov v oblasti vzdelávania. Napríklad, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu, Richard Raši, ktorý povedal:

„Digitálna ekonomika dostáva prioritnú pozornosť a významu nových technológií a ich vplyvu na spoločnosť a hospodárstvo sa dnes venujú všetky medzinárodné organizácie, vrátane napríklad OECD, ktorému Slovensko aktuálne predsedá. Na úrade vicepremiéra sme pripravili Stratégiu digitálnej transformácie Slovenska do roku 2030, ktorú minulý týždeň schválila vláda. V týchto dňoch navyše pripravujeme akčný plán, ktorý bude v praxi realizovať konkrétne ciele stratégie. Opatrenia sú koncertované do troch prioritných oblastí  ̶  posilnenie vzdelávania v oblasti digitálnych zručností, podpora rastu digitálneho hospodárstva a zlepšenie služieb verejnej správy pomocou inovácií. Osobitne sa budeme venovať aj podpore rozvoja a výskumu umelej inteligencie. Zručnosti a inovácie spolu úzko súvisia a aj preto je IT Fitness test dôležitou súčasťou našej snahy. Verím, že tento rok sa nám opäť podarí osloviť väčšiu skupinu ľudí a upozorniť na potrebu zmeny a dôležitosť pripravenosti na digitálnu transformáciu,“…

Za IT Asociáciu Slovenska sa zúčastnil Mario Lelovenský, ktorý verí, že tento rok bude ešte úspešnejší ako ten minulý:

Minulý ročník IT Fitness Testu bol obohatený o novú funkcionalitu, vďaka ktorej pedagógovia získali informácie o tom, ako v testovaní uspela konkrétna trieda. Zároveň umožnila manažmentu školy monitorovať úspešnosť riešenia testu a získať tak komplexné informácie o digitálnych zručnostiach svojich žiakov. Školám a učiteľom tak priniesli širší okruh užitočných poznatkov o digitálnych zručnostiach ich žiakov. Verím, že tento ročník prinesie kvalitnejšie výsledky o úrovni IT zručností našich žiakov a zároveň pripraví mladých ľudí na uplatnenie sa na trhu práce…“.

Tak čo, idete sa otestovať aj Vy?

Zdroj: TS, IT Asociácia Slovenska

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close