AppleSpravodajstvo

iPhone 13 je údajne na ceste! Začalo sa hovoriť o dátume jeho predstavenia. Kedy sa tak stane?

Nový iPhone 13 by tu mohol byť čo nevidieť.

Rok čo rok spoločnosť Apple predstavuje novú generáciu smartfónov iPhone. Naposledy bolo tomu tak ešte v októbri minulého roka, kedy americký technologický gigant, predstavil produktovú radu zariadení iPhone 12. K samotnému predstaveniu zariadení došlo neskôr, ako bolo doposiaľ zvykom. Dôvodom bola pandémia, ktorá dnes je už v mnohých regiónoch sveta na ústupe a všetko sa pomaly, ale isto vracia do starých koľají.

Uvedenie iPhone 13 je predo dvermi, tvrdí to známy analytik

Najnovšie portál Barrons.com s odvolaním sa na známeho analytika Dan Ives, prišiel so správami, v ktorých píše o dátume predstavenia modelového radu smartfónov iPhone 13.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa publikovaných správ, nová produktová rada iPhone zariadení, by mohla prísť už v priebehu druhej polovice septembra. Zároveň však treba dodať, že Apple doposiaľ tieto fámy nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.

Ives ďalej hovorí, že nová produktová línia smartfónov, by mohla priniesť najmenej jedno zariadenie s pamäťovým modulom o kapacite 1 terabyte.  Ďalej spomína prítomnosť Lidar skenera vo všetkých predstavených modeloch smartfónov. Vďaka tomu by pripravované zariadenia našli hlbšie využitie naprieč virtuálnou realitou.

Čo sa týka dátumu predstavenia nových smartfónov, tak Ives si termín „nevycucal“ z prsta. Odvoláva sa na analýzu dodávok komponentov pre telefóny spoločnosti Apple, na základe ktorých odhaduje, že spoločnosť chce doručiť okolo 130 až 150 miliónov smartfónov v druhej polovici tohto roka. Z toho má byť údajne 35% až 45% zariadení práve z produktovej rady iPhone 13.

Okrem iného za spomenutie určite stojí povedať, že sa očakáva, že Apple vybaví nové iPhone zariadenia 120Hz displejom. Jednou z ďalších noviniek, na ktorú aktuálne poukazujú leakeri informácií, je aj podpore Always-on-display technológie. Rovnako sa očakáva, že spoločnosti Apple sa podarí vylepšiť životnosť batérie na jedno nabitie niekde na úrovni okolo 15% až 20%. Umožniť takúto úsporu energie by mali najmä pripravovaný procesor A15.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close