iPhone 11 je najpopulárnejším smartfónom. Ako sú na tom telefóny Samsungu, Huaweiu a Xiaomi?

Ďalší štatistický report potvrdzuje dominanciu spoločnosti Apple

iPhone Apple
Zdroj: flickr.com

Začiatkom tohto mesiaca sme Vám priniesli štatistiky spoločnosti Strategy Analytics, ktoré odhalili, že najpredávanejším smartfónom prvého kvartálu tohto roka bol iPhone 11. S podobným výsledkom tentoraz prichádza aj spoločnosť Omdia. Na správu upozorňuje portál 9to5mac.com.

iPhone 11 dominuje

Omdia je spoločnosť, ktorá vznikla na základe fúzie spoločnosti Informa Tech a časti výskumníkov z IHS Markit. Podľa ich štatistík najpredávanejším smartfónom prvého kvartálu tohto roka je rovnako iPhone 11,  tak ako to bolo v prípade spoločnosti Strategy Analytics. Rozdiely však nájdeme na ostatných priečkach, kde došlo k pohybom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Napriek ničivému vplyvu koronavírusu na dopyt spotrebiteľov, zásielky Apple iPhone 11 v prvom štvrťroku 2020 prekročili celkový objem zásielok pre iPhone XR v prvom štvrťroku 2019 o takmer 6 miliónov kusov.“ píšu analytici.

Celkový objem predaných smartfónov iPhone 11 podľa zverejnených dát bol 19,5 milióna. Druhým najpredávanejším smartfónom bol Galaxy A51 (6,8 milióna) a tretím Redmi Note 8 (6,6 milióna). Ako sa darilo ďalším najpredávanejším smartfónom, sa môžete pozrieť nižšie v tabuľke vrátane informácie o najpredávanejších smartfónov z rovnakého časového obdobia z roku 2019.

Omdia_najlepsie predavane smartfony 1 kvartal 2020
Zdroj: Omdia

Ako ste mohli vyššie vidieť, tak čísla ukazujú výrazný náskok spoločnosti Apple, resp. zariadenia iPhone 11 pred ostatnými modelmi smartfónov. Ide tak o podobnú situáciu, ktorá bola v minulom roku, kedy trhu dominoval iPhone XR. Čo je na štatistikách zaujímavé je, že sa do nich dostal aj smartfón Galaxy S20+ 5G, ktorý bol 9. najpredávanejším smartfónom na svete. V prípade dát spoločnosti Strategy Analytics, smartfón v obdobnom rebríčku absentuje.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre