SpravodajstvoWindows

Intel zrejme nechcene prezradil dátum dostupnosti nového Windowsu 11. Očakávať ho môžeme už čoskoro

Najnovšie podkladové dokumenty zrejme prezrádzajú dátum sprístupnenia jednej z prvotných verzií Windowsu 11.

Spoločnosť Microsoft zrejme nedokázal udržať v tajnosti oficiálny dátum sprístupnenia prvotnej verzie nového Windowsu 11 pre prvých používateľov. I keď z úst Microsoftu doposiaľ žiadny konkrétny dátum nepadol, urobil to jeden z jeho hlavných partnerov. Spoločnosť Intel totižto v najnovších podkladových dokumentoch nechcene prezradila presné označenie verzie prvej verzie Windowsu 11, ako aj mesiac, kedy bude nová verzia sprístupnená používateľom.

Jedna z prvých verzií by mala prísť už v októbri

Ako prezrádza zahraničný portál WindowsLatest.com, spoločnosť Intel vo svojich najnovšie zverejnených dokumentoch spomína po boku aktuálnych verzií Windowsu 10 aj zrejme prvú verziu Windowsu 11. V dokumente sa spomína konkrétne „Windows 11-64 – October 2021 Update – version 21H2“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
windows 11 datum uvedenia intel
Zdroj: WindowsLatest.com

Z dokumentu, ktorý je súčasťou nových realease notes pre grafické ovládače, jasne vyplýva, že Windows 11 vo verzii 21H2 by mal prísť už v októbri. Dobrou správou je, že Microsoft plánuje podľa všetkého pokračovať v už zabehnutom označovaní podľa roku a polovice roka, kedy bude aktualizácia vydaná – 21H2. V tomto prípade je výhodou aj staršie označenie v podobe „October 2021 Update“, ktoré však úplne nezaručuje predstavenie už v októbri.

S tak skorou dostupnosťou na už existujúcich zariadeniach počítať nemôžeme

Už v minulosti sme totižto boli svedkami toho, že spoločnosť Microsoft koniec koncov výrazne posúvala sprístupnenie veľkých aktualizácií, ktoré sa na zariadenia často dostávali s niekoľko mesačným oneskorením. Ak by však Microsoft nakoniec v tomto prípade nezlyhal, stále nemôžeme počítať s dostupnosťou systému na všetkých zariadeniach.

Už z predošlých Tweetov spoločnosti Microsoft jasne vyplýva, že verzia Windowsu 11 pre už existujúce Windows 10 zariadenia príde zrejme až v budúcom roku. Ak by teda naozaj všetko klaplo, z nového Windowsu 11 sa môžu v októbri tešiť zrejme iba majitelia úplne nových zariadení. Tie by totižto už od tejto jesene mali byť distribuované práve s novým Windowsom 11. Samozrejme s novým OS treba počítať iba v prípade, že zariadenie bude spĺňať pomerne prísne hardvérové požiadavky, ktoré Microsoft v prípade Windowsu 11 vyžaduje.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close