SpravodajstvoTechnológieVeda a výskum

India oznamuje, že sa púšťa do vývoja nového zbrojného systému pre boj určený vo vesmíre

Nie tak dávno obehla svet správa, že americká vláda chce vybudovať svoje Vesmírne ozbrojené sily, neskôr sa hovorilo o zbraniach, ktoré vyvíja Rusko, Čína a ďalšie krajiny, a najnovšie sa začína hovoriť o Indii, ktorá oznámila, že sa púšťa do vývoja zbraní, s ktorými chce expandovať za hranice našej planéty. Informuje o tom portál Business-standard.

India sa púšťa do vývoja nových zbraní

India oznámila, že ich vláda schválila plán na spustenie vlastnej vesmírnej agentúry pre výskum zbraní s názvom „Defense Space Research Agency“, teda Výskumná ochranná vesmírna agentúra. India sa tak zaradila medzi pár krajín, ktoré sa chcú militarizovať v prípadnom vesmírnom konflikte. Cieľom krajiny podľa reportu je, posilniť schopnosti ozbrojených síl bojovať vo vojnách vo vesmíre a to prostredníctvom novo vyvinutých sofistikovaných zbraňových systémom a technológií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Výbor vlády pre bezpečnosť na čele s predsedom vlády Narendrom Modim vysvetlil zriadenie tejto novej agentúry s názvom Výskumná ochranná vesmírna agentúra (DSRO) tak, že bola poverená úlohou vytvoriť zbrojné systémy a technológie v oblasti vesmírnych zbraní,…“, povedal zdroj blízku Ministerstvu obrany pre Business-standard.

Vedci a inžinieri, ktorí budú pracovať pre indickú vládu na vývoji nových zbraní tak budú formálne fungovať pod hlavičkou novovznikajúcej organizácie.

Nové oznámenie prichádza len tri mesiace po tom, čo indická vláda použila raketu na zničenie satelitu obiehajúceho okolo Zeme. Portál business-standard špekuluje, že zničenie satelitu obiehajúceho našu Zem bola  demonštráciou pokroku technológií indickej vlády, a mala byť odstrašujúcim prostriedkom proti nepriateľským krajinám, ktoré by mohli zvažovať zacielenie svojich satelitov na Indiu.

Len pre zaujímavosť, indická vláda na čele s Modim nedávno vytvorila aj jednotku určenú na boj v kybernetickom priestore spolu s jednotkou na špeciálne operácie s cieľom riešiť úlohy v rámci a mimo krajiny.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close