Huaweiu svitá na lepšie časy: Vráti sa na vrchol? Zdá sa, že ich smartfóny budú mať prístup ku kľúčovej technológii!

Huawei sa má vrátiť na výslnie so svojimi smartfónmi. Nové modely majú ponúknuť technológiu, ktorá im dlho chýbala.

Huawei USA Sankcie
Zdroj: Ascannio / shutterstock.com

Čínska spoločnosť Huawei kedysi patrila medzi TOP výrobcov smartfónov aj inej elektroniky. Keď však v roku 2019 začali skľučovať výrobcu sankcie zo strany USA, tak rýchlo poklesol a predstavovanie nových prémiových zariadení sa stalo takmer nemožným. Z dôvodu sankcií tak smartfóny z dielne tejto spoločnosti nesmú využívať napríklad Google služby v rámci Androidu, z čoho vznikol nový operačný systém HarmonyOS určený pre modely práve od Huawei. Veľkou nevýhodou spoločnosti je však aj to, že nesmú využívať akékoľvek technológie, ktoré sa spájajú s USA, čím sa pre čínskeho giganta stalo oveľa komplikovanejším aj vyrábať prémiové smartfóny. Zdá sa však, že sa spoločnosť konečne postaví na nohy, pretože agentúra Reuters nás informuje o tom, že sa máme dočkať aj predstavenia smartfónov s 5G konektivitou. Bližšie informácie si teraz prinesieme v našom článku.

Huawei sa môže vrátiť k výrobe 5G smartfónov

Práve 5G technológia bola jednou z najviac problémových pre USA v spojení so spoločnosťou Huawei. Čínsky gigant si však podľa všetkého našiel cestu, ako 5G do svojich smartfónov priniesť a dorovnať sa tak konkurencii na trhu. Posledné vlajkové lode totiž prichádzali s limitáciou len pre 4G LTE pripojenie aj keď ich výbava by 5G pripojenie pokojne povolila. To by sa ale už začiatkom budúceho roka mohlo zmeniť s príchodom novej generácie vlajkových lodí. Podľa posledných informácií by tak čínsky gigant mal vedieť priniesť na trh čipsety s podporou 5G za použitia len domácich technológií, teda bez technológií z USA.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei smartfon
Zdroj: flickr.com (Kārlis Dambrāns) (CC BY 2.0)

K tomuto cieľu by im mala dopomôcť spoločnosť SMIC a výroba smartfónov by sa mala skutočne rozbehnúť. 5G technológia je dnes takmer nevyhnuteľnou súčasťou prémiových telefónov. Absencia tejto možnosti pripojenia tak posúvala telefóny od spoločnosti Huawei výrazne dozadu. Používatelia tak radšej siahli po konkurenčných smartfónoch, ktoré 5G ponúkali. Všetci však môžeme očakávať, že počet takýchto telefónov bude pre začiatok limitovaný.

Prvé modely prídu v obmedzenom množstve

Podľa všetkých zatiaľ dostupných informácií sa očakáva, že Huawei by dokázal takýmto spôsobom vytvoriť približne 2 až 4 milióny smartfónov. Jedna z výskumných firiem však odhaduje, že by sa toto číslo mohlo vyšplhať až na 10 miliónov kusov. Prvé dodávky smartfónov s 5G konektivitou teda budú limitované. Čínsky gigant sa však zatiaľ k situácii odmietol vyjadriť. Rovnako aj úzko spolupracujúce spoločnosti a kontakty Huawei sa nevyjadrujú k podrobnostiam. Dôvodom sú dohody o mlčanlivosti. Na bližšie informácie si teda budeme musieť pravdepodobne ešte počkať.

Kúpili by ste si dnes prémiový smartfón od Huawei aj bez 5G konektivity? Alebo by ste počkali na modely s 5G? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre