ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Android sa vytratí z viacerých smartfónov aj u nás: Huawei prinesie HarmonyOS na globálny trh!

Systém HarmonyOS by sme mali vedieť využiť aj na globálnom trhu. Už v blízkej dobe má nahradiť Android v smartfónoch Huawei.

Operačný systém Android nájdeme dnes v približne 70-tich percentách všetkých smartfónov na trhu, pričom je najväčším systémom pre smartfóny na celom svete. Po jeho boku stojí najväčší rival v podobe iOS, ktorý vyvíja spoločnosť Apple. Po uvalení sankcií zo strany USA na spoločnosť Huawei sa však začal na trhu vyvíjať aj tretí, pomerne významný operačný systém, ktorým je HarmonyOS. Tento systém začal nahrádzať Android na čínskom trhu, no telefóny v Európe a zvyšku sveta stále prichádzajú s Androidom ochudobneným o Google služby. To by sa ale malo v blízkej dobe zmeniť informuje portál gizchina.com. Nové modely aj na globálnom trhu majú totiž prísť s novým systémom.

HarmonyOS má prísť aj na globálny trh

Po tom, čo v USA uvalili sankcie na výrobcu Huawei sa ich predaje zariadení rapídne znížili. Z bývalého giganta je dnes značka, ktorá sa snaží udržať na trhu a stále hľadá spôsoby, ako predať nové zariadenia. Využívanie týchto zariadení je aktuálne skôr dobrodružstvom, pretože majitelia Android smartfónov si nevedia predstaviť, že by nevyužívali Google služby. Aj bez nich sa to však dá, čo dokazuje aj systém HarmonyOS a obchod App Gallery, ktorý dnes už ponúka množstvo aplikácií dostupných aj v Obchode Play.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Recenzia Huawei Nova 9_displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Používatelia dnešných smartfónov od spoločnosti Huawei majú skúsenosť skôr s využívaním systému Android a nadstavby EMUI. To by sa ale malo v blízkej dobe zmeniť, keďže podľa posledných informácií má Huawei nahradiť Android aj na globálnom trhu. Aj u nás by sme teda mali mať možnosť využiť systém HarmonyOS. Ten by postupne prichádzal v aktualizáciách aj do aktuálnych modelov s Androidom. Kedy táto zmena nastane zatiaľ nemáme bližšie informácie. Náš zdroj však uvádza, že už modely, ktoré spoločnosť predstaví v blízkej dobe, teda Huawei P60 Pro a Huawei Mate X3, prídu do Európy s podporou nového systému.

Zmena bude výrazná, no nie úplne viditeľná

Ak ste už niekedy videli, ako vyzerá systém HarmonyOS, tak ste si mohli povedať, že sa podobá na Android. Podoba je určite výrazná, no systém od spoločnosti Huawei predsa prináša nejaké zmeny. Dôvodom podobnosti je práve to, že väčšina používateľov si zvykla využívať Android spolu s nadstavbou EMUI. Huawei sa teda posnaží, aby používatelia zaregistrovali čo najmenšiu zmenu pri prechode a rýchlo si zvykli na nový systém.

Huawei HarmonyOS
Zdroj: Vosveteit (koláž), Huawei

HarmonyOS bude môcť do Európy a celkovo na globálny trh prísť vo veľmi blízkej dobe. Bližšie informácie k jeho prechode do zariadení zatiaľ nemáme. Zatiaľ sa však môžeme tešiť na predstavenie nového vlajkového Huawei P60 Pro a skladateľného Mate X3 na globálnom trhu.

Používali by ste smartfón od Huawei so systémom HarmonyOS? Alebo by ste si skôr ponechali Android? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close