ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Huawei údajne uvažuje, že používateľom pripravovanej série prémiových smartfónov P40 dá na výber medzi dvoma OS

Huawei dá pravdepodobne na výber používateľom pripravovanej série zariadení P40 možnosť či budú používať Android alebo HongmengOS.

Spoločnosť Huawei približne mesiac dozadu predstavila nové vlajkové smartfóny, konkrétne modely Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro, ktoré prišli na trh s predinštalovaným operačným systém Android 10, avšak bez podpory služieb Google. Dôvodom sú sankcie zo strany americkej vlády, ktoré neumožňujú spoločnosti Huawei plnohodnotne obchodovať s americkým firmami.

Portál Phonearena.com prišiel s reportom odvolávajúc sa na známe tipstera s vysokou úspešnosťou, že v  prípade ak sa situácia nezlepší v prospech spoločnosti Huawei, tak by mohla potenciálne predstaviť zariadenia z produktovej línie P40 s dvomi operačnými systémami. Konkrétne s Androidom a nimi vyvinutým systémom HarmonyOS. Zdroj sa odvoláva na strategické plány spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nemalo by sa pritom jednať o  dve zariadenia s rôznym OS, ale o jedno s možnosťou dual-boot, teda používateľ pri spustení zariadenia bude mať na výber či si zvolí Android alebo HongmengOS.

Ešte stále čakáme na HongmengOS pre smartfóny

Spoločnosť Huawei v  posledných týždňoch vysiela zmiešané signály v  spojitosti s HongmengOS. Raz hovorí o takmer kompletnej pripravenosti OS pre smartfóny a druhýkrát zas čiastočne tieto informácie neguje. V každom prípade, očakáva sa, že spoločnosť Huawei predstaví novú produktovú líniu zariadení P40 v priebehu marca nasledujúceho roka. Dovtedy je možné, že konflikt s USA bude zažehnaný, ako aj to, že HongmengOS bude dostatočne vyvinutý na komerčné využitie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close