Huawei tak isto potvrdzuje, že má prototyp smartfónu s kamerou pod displejom

Huawei P20 Lite recenzia
Zdroj: vlastný

Honba za dokonalým displejom, pomaly, ale isto mení vzhľad našich zariadení. Medzi nasledujúce inovácie, ktoré bez pochyby prídu čo nevidieť môžeme zaradiť umiestnenie prednej selfie kamery pod displej. Na tejto technológií pracuje viacero spoločností. Napríklad, začiatkom týždňa sme mohli vidieť prvé prototypy od dvoch výrobcov, konkrétne od spoločností Oppo a Xiaomi.

Huawei tiež pracuje na kamere schovanej pod displejom

Najnovšie sa bude v týchto pretekoch častejšie spomínať aj spoločnosť Huawei. Dôvodom nie je ani tak patent spoločnosti, ktorý sme mohli nedávno vidieť, ale to, že spoločnosť Honor (pozn. redakcie: dcérska spoločnosť Huaweiu) prostredníctvom svojho generálneho riaditeľa, Goerge Zhao, potvrdila že v rámci svojho vývojového tímu disponuje existujúcim prototypom. Informuje o tom portál Gizchina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

CEO spoločnosti zároveň však dodal, že pri nadchádzajúcich smartfónov ako je napríklad Honor View 20 túto technológiu ešte nemáme očakávať, a to z dôvodu, že nie je ešte táto technológia pripravená na komerčné využitie. Jeho odhad, kedy by sa mohla dostať v prvých smartfónoch na trh je niekedy v roku 2020.

Len pre zaujímavosť, s rovnakou technológiou chce prísť aj spoločnosť Samsung, kde prvé odhady hovoria, že technológia bude pre komerčné využitie pripravená niekedy v rozmedzí 1-2 rokov.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre