HuaweiSpravodajstvo

Huawei si nechal patentovať dvojicu smartfónov s virtuálnymi tlačidlami na bočných hranách a kamerou pod displejom

Najnovšie zverejnené patenty čiastočne odhaľujú budúci dizajn dostupnejších zariadení, ktoré by mohli prísť na trh už začiatkom budúceho roka

Nie je žiadnou novinkou, že čínska technologická spoločnosť Huawei patrí už roky medzi technologických lídrov, minimálne v segmente telekomunikácií a smartfónov. Najmodernejšie technológie vídame v praxi každý rok, no vo väčšine prípadov ich vidíme najmä vo vybraných, často drahých zariadeniach, ktoré nie sú dostupné pre masy. Najnovšie informácie, s ktorými prišiel zahraničný portál LetsGoDigital však naznačujú, že spoločnosť Huawei prinesie hneď dve revolučné technológie do dostupnejšieho segmentu. Stať by sa tak mohlo už v budúcom roku.

Čerstvo odhalený patent

Spomínaný zahraničný portál len nedávno odhalil patent patriaci spoločnosti Huawei, ktorý bol podaný ešte v novembri 2019, pričom bol zverejnený iba 16. júna 2020. Patent odhalujúci dvojicu podobných zariadení bol podaný na čínskom patentovom úrade CNIPA, pričom bol zahrnutý aj v celosvetovej databáze WIPO (Svetový úrad duševného vlastníctva). V patentovej prihláške sa nachádza až 14 vyobrazení dvoch zariadení z rôznych uhlov, čo nám dáva pomerne dosť informácií o tom, ako by mohli vyzerať finálne zariadenia a s akými technológiami by mohli prísť na trh.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najmodernejšie technológie

huawei patent virtualne tlacidla variant a
Zdroj: LetsGoDigital

Z oboch patentov je jasne vidieť, že spoločnosť Huawei rozmýšľa nad dvomi zariadeniami, respektíve nad jedným zariadením no v dvoch potencionálnych prevedeniach, ktoré by bolo vybavené virtuálnymi tlačidlami na bočných hranách. Tie by boli priamou súčasťou displeja na bokoch, ktorého výstupky na oboch stranách by boli spojené priamo s hlavným displejom. Jednou alternatívou sú virtuálne tlačidlá v displeji, ktorý by zasahoval zhruba do polovice hrúbky samotného smartfónu. Druhou alternatívou sú virtuálne „displejové“ tlačidlá zaoblené až po zadný panel smartfónu.

huawei patent virtualne tlacidla variant b
Zdroj: LetsGoDigital

Ďalšou zaujímavosťou oboch patentov je predný fotoaparát, ktorý na samotných patentoch nie je vidno a nie je vidieť ani žiadne vysúvacie mechanizmy, či výrezy. Zdá sa tak, že toto zariadenie už počíta s technológiou fotoaparátu pod displejom, ktorá by sa mohla na trhu objaviť už koncom tohto roka, respektíve začiatkom budúceho roka.

Zrejme pôjde o dostupnejšie modely

I keď patenty neobsahujú žiadne detailnejšie informácie o hardvérovej výbave, či nebodaj cene zariadenia, zo samotných patentov môžme dedukovať, že nepôjde o najdrahšie smartfóny z portfólia spoločnosti Huawei, ale skôr pôjde o dostupnejšie modely. Naznačuje to najmä panel zadného fotoaparátu, ktorý podľa všetkého disponuje tromi samostatnými snímačmi, poprípade dvomi snímačmi a ďalšou fotografickou výbavou namiesto spodného snímača (blesk, atď).

Keďže ide iba o patentové prihlášky, nemôžme hovoriť o prípadnej dostupnosti a vôbec existencii týchto modelov, no sami určite uznáte, že podobné kúsky by sa na trhu určite uchytili, teda ak by šlo o spomínané dostupnejšie zariadenia. Čo na takéto využitie moderných technológií hovoríte?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close