HuaweiSpravodajstvo

Huawei sa pomaly, ale isto vytráca z trhu so smartfónmi. Štatistiky ukazujú, že z giganta sa stáva trpaslík

Huawei aktuálne strmo padá dole. Predaje smartfónov nevyzerajú ružovo.

Keď sa povie Huawei, tak väčšinu z nás napadnú smartfóny. Najnovšie dáta, ktoré prinášajú analytici z counterpointresearch však naznačujú, že Huawei sa postupne vytráca z trhu so smartfónmi. Dôvodom však nie je nezáujem o mobilné zariadenia, ale sankcie zo strany amerických úradov.

Hoci Huawei dominoval trhu, tak dnes strmo padá dolu

Približne rok dozadu sa objavili správy, ktoré hovorili o tom, že Huawei dominuje trhu so smartfónmi a v závislosti od metodológie zberu dát, v niektorých prípadoch dokonca bol lídrom. Čo sa však stalo, že dnes je Huawei prakticky na kolenách? Sankcie, ktoré sa postupne sprísňujú zo strany amerických úradov majú za dôsledok, že spoločnosť jednoducho nemá dostatok komponentov pre svoje smartfóny. Inými slovami, Huawei má technológie, ale nemá ich ako dostať do smartfónov, aby bol konkurenciaschopným hráčom na trhu. V dôsledku toho spoločnosť vo významnej miere okresala aj predstavovanie nových smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Analytici z Counterpointresearch publikovali v týchto dňoch infografiku, ktorá odhaľuje, že Huawei je na kolenách. Podľa dát spoločnosti, Huawei v priebehu prvého kvartálu tohto roka pokryl len 4% trhu. Len pre porovnanie, v 1. kvartáli 2020 Huawei pokrýval 17% trhu a bol druhým najsilnejším hráčom. Aktuálne sa pred spoločnosť dostali hráči ako Apple, Xiaomi, Oppo, ale aj Vivo. Mimochodom, v sledovanom období bolo celkovo na trh so smartfónmi dodaných takmer 355 miliónov zariadení.

trh so smartfonmi_1. kvartal 2021_sumarizacia
Zdroj: counterpointresearch

Ako môžete vidieť nižšie, tak lídrom je aj naďalej Samsung, ktorý je prenasledovaný spoločnosťou Apple.

Zdroj: counterpointresearch

V súčasnosti je ťažko predpovedať, ako sa bude vyvíjať trh. Druhým dychom však treba povedať, že  kým Huawei nenájde riešenie na aktuálne problémy, ktorým musí čeliť, tak spoločnosti nezostáva nič iné, ako len sa sústrediť na software. Za spomenutie určite stojí povedať, že Huawei len niekoľko dní dozadu oficiálne predstavil HarmonyOS pre smartfóny. Ide o operačný systém, ktorý má ambíciu konkurovať Androidu. Aktuálne je tento OS distribuovaný naprieč Čínou a očakáva sa, že na globálnom trhu, bude v prípade smartfónov najskôr prítomným až v budúcom roku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close