Huawei robí nábor na testovanie novej aplikácie Huawei Search. Zatiaľ to vyzerá, že ide o obdobnú službu ku Google vyhľadávaniam

Spoločnosť Huawei začala aktívne testovať novú službu Huawei Search, ktorá sa zatiaľ javí ako alternatívna služba ku vyhľadávaniam Google.

Zdroj: Vosveteit.sk, .xda-developers.com

Tvorcovia známeho technologického fóra xda-developers.com poukazuje na to, že spoločnosť Huawei začala s náborom BETA testerov pre novú službu Huawei Search. Zatiaľ to vyzerá tak, že ide o alternatívnu aplikáciu ku aplikácii Google Search, ktorá patrí medzi najrozšírenejšie aplikácie spoločnosti Google. Už asi ako tušíte, tak ide o vyhľadávaciu službu.

Huawei Search má byť základnou aplikáciou s primárnou úlohou vyhľadávanie  informácií na internete. Okrem toho, ako môžete nižšie na obrázkoch vidieť, tak aplikácia ponúka aktuálne informácie o počasí, k dispozícií sú aj skratky pre športové udalosti, premenu jednotiek či kalkulačku. Zároveň v rámci úvodnej obrazovky môžete vidieť prehľad najdôležitejších správ.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Huawei na svojich stránkach píše, že program je aktuálne otvorený len pre 400 používateľov, ktorí sa registrujú medzi prvými najneskôr do 11. marca 2020.

Ako môžete nižšie vidieť, tak Huawei podľa zverejnených obrázkov portálom xda-developers.com optimalizuje túto službu pre jednotlivé regióny. Nižšie si zároveň môžete pozrieť náhľad výsledkov vyhľadávania, ktorý je rozdelený do 4 častí – všetky výsledky, videá, správy a obrázky.

Podľa používateľskej zmluvy pre Huawei Search je služba prevádzkovaná spoločnosťou Aspiegel Limited. Ide o dcérsku spoločnosť spoločnosti Huawei so sídlom v Írsku. V súčasnosti sa podľa zverejnených informácií javí, že služba bude exkluzívne dostupná len pre smartfóny Huawei. Zároveň nie je jasné, či spoločnosť na zobrazovanie výsledkov vyhľadávania využíva vlastný algoritmus, alebo algoritmus tretej strany. Preto je ešte predčasné hovoriť, že ide o priamu konkurenciu pre Google alebo Bing vyhľadávač. Na druhej strane je potrebné povedať, že z tejto služby by sa mohla v budúcnosti vykľuť vcelku zaujímavá konkurencia.

Google údajne lobuje u americkej vlády, aby mohli obnoviť spoluprácu s Huawei

V súčasnosti spoločnosť Huawei a americká vláda vedú medzi sebou konflikt, v dôsledku čoho nemôže Huawei plnohodnotne využívať služby amerických spoločností vrátane ich produktov. Konflikt medzi USA a Huawei trvá už takmer 1 rok. Práve z tohto dôvodu spoločnosť Huawei začala budovať vlastné mobilné služby, ktoré nahradila Mobilnými službami Google. V súčasnosti nie je známe, kedy tento konflikt bude u konca.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre