Huawei reaguje na sankcie americkej vlády: aj naďalej budeme podporovať našich zákazníkov, nie je dôvod na paniku

USA pexels-photo-1046399
Zdroj: Pexels.com

V priebehu včerajšieho dňa médiami prebehla správa o tom, že zavedené obmedzenia americkou vládou budú mať negatívny vplyv na používateľov smartfónov Huawei. Konkrétne, že budú mať sťažený prístup k službám od spoločnosti Google (napr. ku aktualizáciám aplikácií, operačného systému Android a podobne).

Najnovšie, na vzniknutú situáciu reagovala spoločnosť Huawei prostredníctvom Andrew Bowater, jedného z vysokých predstaviteľov spoločnosti (zástupca CEO-a spoločnosti) slovami, že nie je dôvod na paniku, upozorňuje na to portál Huaweicentral.com:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Novozélanďania môžu mať istotu, že ich telefóny Huawei stále pracujú so službou Google Play a budú naďalej dostávať aktualizácie zabezpečenia a aplikácií Android,… ďalej dopĺňa: Budeme pokračovať v podpore našich zákazníkov a nie je potrebné panikáriť ani nič vracať maloobchodníkom. Telefóny Kiwis (pozn. redakcie Kiwis je označenie pre Novozélanďanov), ktoré si už kúpili, nie sú ovplyvnené oznámením spoločnosti Google a to isté platí pre všetky telefóny na sklade s maloobchodníkmi.“

Spoločnosť Google vo svojom včerajšom oznámení ohlásila, že služby ako Google Play a ďalšie budú aj naďalej funkčné na existujúcich zariadeniach. Bohužiaľ sa Google však bližšie nevyjadril čo presne myslí pod „funkčnosťou“ – či je to len aktuálny status quo, alebo sú v tom aj ďalšie aktualizácie.

Zdroj: via Huaweicentral.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre