HuaweiSpravodajstvo

Huawei prezradil v koľkých zariadeniach nájdeme HarmonyOS: Ide o najrýchlejšie rastúci OS v histórii?

Ide údajne o najrýchlejšie distribuujúci sa OS v histórii, tvrdí spoločnosť.

Richard Yu zo spoločnosti Huawei odhaľuje, koľko zariadení je poháňaných operačným systémom HarmonyOS. Podľa jeho tvrdení, tento OS nájdeme už vo viac ako 150 miliónoch zariadeniach, čo robí z operačného systému najrýchlejšie rastúci OS v histórii. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com

S týmto vyhlásením prišla spoločnosť počas udalosti Huawei Developer Conference, ktorá sa začala dva dni dozadu a dnes bude končiť. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
HarmonyOS distribucia
Zdroj: Huawei (HDC)

Číslo, ktoré bolo prezentované počas tejto konferencie zahŕňa viacero druhov zariadení. Od mobilných telefónov, cez tablety, chytré televízory, IoT zariadenia a podobne. Operačný systém bol v konečnom dôsledku navrhnutý tak, aby bol schopný fungovať na zariadeniach rôzneho druhu. 

Yu ďalej dodal, že očakávajú, že do konca roka pribudne približne ďalších 50 miliónov zariadení. Riaditeľ spoločnosti ďalej prezradil, že celkovo evidujú viac ako 5,1 milióna vývojárov v obchode App Gallery, ktorý je aktívnym vo viac ako 170 krajinách. Celkovo bolo počas januára až septembra tohto roka kumulatívne z obchodu stiahnutých 332,2 miliárd aplikácií, či hier, odhalil Huawei. Rovnako, spoločnosť odhalila, že HarmonyOS nájdeme dnes už vo viac ako 4000 inteligentných produktoch. 

HarmonyOS_statistiky_2
Zdroj: Huawei (HDC)

HarmonyOS bol pôvodne predstavený ešte v roku 2019, dostupný bol však len pre obmedzený počet zariadení. Od júna tohto roka, potom ako spoločnosť predstavila HarmonyOS 2.0, tak operačný systém je dostupný pre širšiu škálu zariadení vrátane smartfónov. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close