HuaweiSpravodajstvo

Huawei prekvapuje. Spoločnosť znenazdajky predstavila Petal Maps, alternatívnu navigáciu ku Google Mapám

Huawei predstavil Petal Maps. Ide o alternatívnu navigáciu ku Google Mapám

Len niekoľko dní dozadu sme mohli byť svedkami predstavenia nových smartfónov z produktovej rady Mate 40, ktoré ohúrili nie len laickú verejnosť, ale aj technologických nadšencov. Najnovšie spoločnosť v pozitívnom slova zmysle opäť prekvapuje technologický svet. Dôvodom je predstavenie alternatívnych máp ku Google Mapám.

Huawei vyťahuje žolíka

Obchodná vojna medzi USA a Čínou priniesla viacero obetí. Jednou z nich sú aj sankcie smerované voči spoločnosti Huawei, ktoré odhliadnuc od hardwaru, zasiahli aj oblasť softwaru. Spoločnosť zostala defakto odrezaná od Mobilných služieb Google, ktorá vyústila do toho, že pre nové Huawei zariadenia nie sú dostupné mnohé aplikácie vrátane tých od spoločnosti Google. Plynúcim časom túto absenciu aplikácií a ďalšieho softwaru spoločnosť postupne nahradzuje alternatívnymi službami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei najnovšie predstavuje alternatívne mapy ku Google Mapám. Ide konkrétne o aplikáciu Petal Maps, ktorá ponúka pokročilé funkcie na aké sme zvyknutí z konkurenčných aplikácií tohto typu vrátane Google Máp, či aplikácie Waze.

Huawei prezrádza, že aplikácia podporuje napríklad vyhľadávanie dopravných spojov, recenzie rôznych podnikov na okolí, informácie o dopravnej situácii na ceste a podobne.

Novinkou je podpora ovládania pomocou gest, akými je napríklad mávnutie rukou nad displejom telefónu, kedy používateľ môže zmeniť trasu navigovania na inú. Mimochodom, nechýba ani 3D pohľad na okolie z vtáčej perspektívy.

Huawei Petal Maps_ovladanie gestami
Zdroj: consumer.huawei.com

Nové mapy od spoločnosti Huawei sú podľa oficiálneho popisu dostupnými pre 140 regiónov v 50 jazykoch. Medzi podporovanými regiónmi nechýba ani Slovensko. Čoskoro by tak mala byť aplikácia dostupnou aj v slovenskej mutácii obchodu App Gallery (pozn. redakcie: v čase publikovania článku v obchode ešte nebola dostupnou).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close