ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Huawei P50 dá Androidu pravdepodobne zbohom. Tvrdí to známy leaker informácií

Smartfóny z produktovej rady Huawei P50 budú údajne predstavené s predinštalovaným HarmonyOS.

O operačnom systéme HarmonyOS, ktorý by mal v budúcnosti nahradiť Android v smartfónoch spoločnosti Huawei, môžeme v posledných mesiacoch počuť vo zvýšenej miere. Dôvodom je, že Huawei sprístupnil tento operačný systém pre vývojárov koncom minulého roka. 

Okolo pripravovaného operačného systému neskôr rozvíril debatu Rod Amadeo (ide o známeho redaktora serveru Arstechnica), ktorý o HarmonyOS hovoril, ako o „prezlečenom Androide“. Neskôr sa pripravovanému OS dostalo extra pozornosti počas predstavenia smartfónu Huawei Mate X2, kde riaditeľ spoločnosti Huawei, Richard Yu prezradil, že pripravovaný OS bude už v apríli distribuovaný pre prvé vlajkové smartfóny. Jedným z vôbec prvých smartfónov, pre ktoré má byť HarmonyOS dostupný, bude  patriť už vyššie spomínaný Mate X2.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei P50 dá zbohom Androidu, príde s HarmonyOS. Hovorí známy leaker informácií

Najnovšie známy leaker informácií hovoriaci si @RODENT950, prišiel so zaujímavými informáciami. Konkrétne prostredníctvom sociálnej Twitter prezradil, na ktorej vystupuje pod prezývkou Teme (特米), že produktová rada P50 bude prvou radou smartfónov spoločnosti s predinštalovaným HarmonyOS.  

Dnes však nevieme povedať, či HarmonyOS nájdeme len v domácej Číne, alebo aj v ďalších regiónoch. Rovnako nevieme k dnešnému dňu ani verifikovať Rodentové slová. Bude však zaujímavé sledovať, aký prístup zvolí spoločnosť. Okrem iného prostredníctvom Twitteru neskôr ešte zdieľal informáciu, že k údajnému predstaveniu smartfónov z produktovej rady P50, by mohlo dôjsť už 17.3., teda v budúcu stredu.  Ako môžete nižšie čítať, tak rovnako povedal, že predstavené budú pravdepodobne len modely P50 a P50 Pro.

Čo si myslíte vy, predstaví Huawei produktovú radu P50 s predinštalovaným operačným systémom HarmonyOS?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close