HuaweiSpravodajstvo

Huawei P40: Už zajtra bude predstavený najočakávanejší smartfón roka! Pozrite sa, kde môžete sledovať živý prenos

Huawei už zajtra predstaví zariadenia P40 a P40 Pro. Pozrite sa, čo všetko o o nich vieme, ako aj to, kde môžete sledovať ich predstavenie.

Už zajtra bude predstavený pravdepodobne najočakávanejší smartfón roka, resp. produktová línia smartfónov. Konkrétne narážame na produktovú líniu zariadení P40. Ide o vlajkové smartfóny spoločnosti Huawei, ktoré strhnú značnú časť mediálneho priestoru všetkých technologických médií. Čo všetko o očakávaných smartfónov  zatiaľ vieme?

Posledné úniky ohľadne zariadenia P40 Pro naznačujú, že pôjde v skutku o výnimočný smartfón. Len pred necelými dvomi týždňami sme mohli čítať o tom, že smartfón bude vybavený procesorom Kirin 990, ktorý je samozrejme vybavený podporou 5G technológie. Okrem iného, zariadenie by malo ponúknuť 8GB RAM v kombinácii s 256GB úložným priestorom. Môžeme predpokladať, že výrobca zároveň siahne po type úložného priestoru UFS 3.0 alebo 3.1, tak ako to spravila jeho hlavná konkurencia. Viacero zdrojov ďalej hovorí, že smartfón ponúkne batériu s kapacitou 4,200mAh a s podporou bezdrôtového nabíjania pri výkone do 40W. Benchmarkové testy zároveň odhalili, že zariadenie bude poháňané najnovším Androidom vo verzii 10. Zároveň v priebehu včerajšieho dňa sme Vás informovali o tom, že spoločnosť komunikovala prostredníctvom sociálnej siete, že 26.3. predstaví novú verziu nadstavby EMUI 10.1. Myslíme si, že tak spraví v kombinácii s produktovou radou zariadení P40. Naznačuje to aj status nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V zákulisí sa ďalej špekuluje, že zariadenie ponúkne 6,58“ OLED displej s FULL HD+ rozlíšením so zobrazovacou frekvenciou 90Hz. Tí odvážnejší dokonca hovoria o 120Hz. V displeji okrem skenera odtlačkov prstov, by sme mali nájsť 32-megapixlovú selfie kameru spolu s IR senzorom pre rozpoznávanie tváre.

Hlavným lákadlom bude však bezpochyby kamera smartfónu. Huawei je v posledných rokoch trendseterom, ktorý posúva kvalitu mobilných fotografií vyššie. Donedávna ukrádajúci kráľ Dxomark rebríčku, Huawei Mate 30 Pro 5G, bol zosadený zariadeniami Xiaomi Mi 10 Pro a Oppo Find X2 Pro. Bodový rozdiel medzi zariadeniami je 1 bod. Inými slovami, Huawei nastavil tak vysokú latku ešte v septembri minulého roka, že tohtoročné vlajkové lode konkurencie ju v podstate len dobehli. Očakávania sú preto obrovské. Šepká sa, že zariadenie ponúkne 50-megapixelový hlavný snímač, ktorý bude doplnený 40-megapixelovým ultra širokým snímač, 12-megapixelovým teleobjektívom a 3D ToF senzorom. Už teraz sa nevieme dočkať na výsledky z testovania Dxomark, a čo Vy?

huawei p40 premium edition fotoaparat
Zdroj: GSMArena

Huawei P40 by mal údajne ponúknuť veľmi podobné špecifikácie. Rovnaký procesor, 8GB RAM v kombinácii s 128GB úložným priestorom. Displej by mal byť rovnako typu OLED s rozlíšením FULL HD+, bude však o niečo menší. Očakáva sa veľkosť 6,1“. V prípade batérie sa očakáva kapacite 3,800mAh s podporou rýchleho nabíjania pri výkone do 22,5W. Podľa dostupných informácií, P40 nebude vybavený bezdrôtových nabíjaním. Kamera zariadenia by mala ponúknuť 50-megapixelový hlavný snímač, 16-megapixelový ultra široký snímač a 8-megapixelový teleobjektív.

V oboch prípadoch by nemala chýbať podpora NFC a IP53 certifikácia.

Najočakávanejší smartfón roka

Väčšinou titul „najočakávanejšieho smartfónu roka“ prischne zariadeniu iPhone od spoločnosti Apple. Tento rok je však iným. Konkrétne narážame na nechcené „odlúčenie sa“ spoločnosti od Mobilných služieb Google. Dôvodom sú sankcie zo strany americkej vlády. Huawei už dlhšiu dobu pracuje na tom, aby vybudoval novú a hlavne silnú komunitu okolo HMS (Huawei Mobile Services). Vo svojej podstate nahradil väčšinu mobilných služieb spoločnosti Google alternatívnymi riešeniami. Zároveň začal s masívnou podporou vývojárov, ktorých motivuje k tomu, aby vyvíjali a publikovali svoje aplikácie  v obchode App Gallery.

Huawei App Gallery vs Google Play (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem iného sa chystá priniesť aj niekoľko ďalších alternatívnych riešení, aby zákazníci nepocítili absenciu mobilných služieb Google, hlavne obchodu Google Play. V priebehu posledných dní sme Vás napríklad informovali o tom, že spoločnosť pracuje na aplikácií Huawei AppSearch. Vo svojej podstate ide o vyhľadávač aplikácií, ktorý prehľadáva viacero alternatívnych obchodov. Prvé náhľady ukázali, že prostredníctvom tejto aplikácie je možné nájsť všetky hlavné aplikácie, ktoré v dôsledku sankcií zo strany americkej vlády nenájdeme v obchode App Gallery.

Jednou z ďalších noviniek je aj služba Huawei Search. Ide v podstate o obdobnú službu ako je aplikácia Google. Ponúka prehľad najdôležitejších správ, možnosti vyhľadávania a niekoľko dodatočných služieb.

Hoci produktová línia P40 nebude prvou bez mobilných služieb Google, ale bezpochyby bude „výkladom“ spoločnosti, ako sa im podarí vyriešiť vzniknutú situáciu. Mimochodom, živý prenos z predstavenia zariadení môžete sledovať prostredníctvom videa nižšie.

Živý prenos začne zajtra o 14:00 nášho času.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close