Huawei má dôvod na radosť. Pravdepodobne nestratí svoju hlavnú konkurenčnú výhodu

Smartfóny Huawei budú aj naďalej disponovať špičkovými kamerovými modulmi

huawei p40 lite fotoaparat
Zdroj: Vlastný (Tomáš Krajčoviech)

Huawei má v priebehu posledných dní ako taký dôvod na úsmev. Dôvodom je, že by mali pocítiť zo strany USA mierne uvoľňovanie sankcií. Včera technologický svet obehla informácia, že dodávky procesorov s výnimkou 5G procesorov, by mohli byť v dohľadnej dobe obnovené. Spoločnosť bude tak môcť naštartovať výrobne linky so zariadeniami zo strednej triedy.

Odhliadnuc od procesorov, Huawei smartfóny sa dlhodobo vyznačujú kamerovými snímačmi, ktoré patria medzi svetovú špičku. Ešte začiatkom tohto mesiaca obehla svet správa, že Huawei by mohol stratiť dodávateľov na kamerové snímače. Spoločnosti Sony a Omnivision, ktoré patria medzi hlavných dodávateľov, v tom čase podali žiadosť o to, aby mohli aj naďalej dodávať svoje snímače pre Huawei.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dodávky kamerových modulov by nemali byť ohrozené

Portál asia.nikkei.com upozorňuje na to, že Huawei si môže vydýchnuť. Dôvodom je, že spoločnosti Sony a Omnivision mali dostať licencie, ktoré umožňujú čínskemu technologickému gigantovi dodávať svoje snímače aj naďalej.

Sony je aktuálne najväčším dodávateľom kamerových snímačov na svete. Spoločnosť Omnivision, ktorá síce nie je až tak známou, tak aj napriek tomu ide o významného hráča. Ide o 3. najväčšieho dodávateľa kamerových snímačov na svete, hneď po Samsungu.

„Dozvedeli sme sa, že niektorí dodávatelia súvisiaci s displejmi a obrazovými snímačmi dostávajú určité licencie od vlády USA, pretože tieto komponenty sa považujú za menej problémové v súvislosti s kybernetickou bezpečnosťou a spoločnosť Sony je medzi tými, ktorí dostali povolenie,“ uviedol výkonný riaditeľ čipového priemyslu pre Nikkei Asia.

Udelenie licencií  pre Sony a Omnivision tak pre Huawei znamená veľkú úľavu. Dôvodom je, že vďaka snímačom od menovaných spoločností, Huawei bude schopný dodávať špičkové kamerové systémy vo svojich smartfónoch aj naďalej.

Okrem iného licencie boli medzičasom udelené aj spoločnostiam Intel, AMD, či Samsung Display. Zatiaľ čo Intel a AMD dodávajú spoločnosti čipy pre počítače, tak Samsung dodáva OLED panely pre smartfóny.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre