Huawei hovorí, že sankcie zo strany USA im robia „veľké ťažkosti“ pri predaji smartfónov

Huawei hovorí, že sankcie zo strany amerických úradov majú negatívny vplyv na rast predajov ich smartfónov.

Huawei Google sluzby (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Rok 2019 bol pre spoločnosť Huawei úspešným, a to aj napriek sankciám zo strany americkej vlády. Tržby spoločnosti narástli o 19,1%, v konečnom dôsledku spoločnosť zvýšila svoje tržby na ~121-miliárd dolárov. Portál TheVerge.com priniesol niekoľko zaujímavých vyjadrení popredných predstaviteľov spoločnosti vrátane Vincenta Panga, prezidenta spoločnosti Huawei pre západnú Európu, v ktorej sa vyjadroval k aktuálnej situácii okolo sankcií zo strany USA.

„Spotrebiteľské podnikanie bolo hlavným motorom pre náš rast,..“ uviedol Vincent Pang, prezident spoločnosti Huawei v západnej Európe, v rozhovore s novinármi, aby prediskutovali finančné výsledky spoločnosti za rok 2019. Rok 2019 označil za „veľkú výzvu“ pre spoločnosť“ čím narážal na sankcie zo strany USA.

Hoci spoločnosť nemala nikdy veľké zastúpenie v rámci amerického trhu, tak aj napriek tomu im sankcie robili (a aj robia) veľké ťažkosti pri predaju smartfónov, dodal Pang. Dôvodom je, že spoločnosť nemôže nakupovať procesory a jednotlivé súčiastky pre ich zariadenia vrátane vlajkových smartfónov ako sú P40, Mate 30 Pro a podobne. Zároveň Huawei nemôže využívať služby spoločnosti Google vrátane ich aplikácií. V dôsledku toho sú pre mnohých zákazníkov nie až tak atraktívnym.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„To nám prinieslo dosť veľký problém v raste predaja smartfónov“…, hovorí Pang.

V súčasnosti ešte platia dočasné licencie, čo znamená, že spoločnosť môže v obmedzenom režime využívať produkty amerických firiem vrátane služieb. Andy Purdy, hlavný bezpečnostný expert spoločnosti Huawei však hovorí, že americká vláda nie je s nimi ochotná hovoriť a diskutovať o zrušení sankcií.

„…nie je ochotná s nami hovoriť o odstránení zákazu obchodovania…“, ďalej dodáva: „Dúfame, že sa v určitom okamihu budeme môcť týchto rozhovorov zúčastniť.“

Huawei chce späť služby Google vo svojich smartfónoch

V priebehu včerajšieho dňa sme Vám priniesli článok, v ktorom sme Vám sprostredkovali slová Richarda Yu, hlavy mobilnej divízie spoločnosti. Ten sa pre portál Wired vyjadril slovami, že aj sa naďalej snažia získať licenciu od americkej vlády, aby mohli spolupracovať so spoločnosťou Google. Zároveň dodal, že nechcú poškodiť hodnotu amerických spoločností spoluprácou s ďalšími spoločnosťami, s ktorými by vytvorili konkurenciu pre Google Play (narážal na zverejnené informácie o zapojení sa do platformy Global Developer Service Alliance).

V súčasnosti spoločnosť úspešne buduje App Gallery, konkurenčný obchod pre Google Play, ktorý má aktuálne okolo 400-miliónov používateľov. Zároveň pracuje aj na službách, pomocou ktorých môžu používatelia vyhľadať aplikácie aj z iných zdrojov, ako je ich obchod. Reaguje tak na absenciu viacerých populárnych služieb, ktoré by touto cestou mali byť dostupné aj pre používateľov smartfónov Huawei bez podpory služieb spoločnosti Google.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre