HuaweiSpravodajstvo

Huawei hlási, že Slováci telefónom spoločnosti dôverujú. Predaje smartfónov dosahujú už úroveň spred krízy

Darilo sa aj telefónom z platformy App Gallery

Hoci prepad predaja smartfónov bol v priebehu prvého kvartála citeľný, tak aj napriek tomu spoločnosť Huawei má dôvod na radosť. Najnovšie čísla totiž ukazujú, že Slováci aj napriek aktuálne prebiehajúcej pandémii a ekonomického konfliktu medzi USA a Čínou, do ktorého bola spoločnosť zatiahnutá, značke ako takej dôverujú.

Prepad predajov bol na Slovensku citeľný

Prepad smartfónov v druhej polovici marca bol pre Huawei citeľným. Konkrétne hovoríme o prepade na úrovni 60%, prezrádza spoločnosť. Po uvoľnení opatrení však predaje smartfónov začali prudko rásť. Spoločnosť hovorí, že aktuálne čísla dosahujú už úroveň spred krízy spôsobenej koronavírusom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

“Po jednom týždni začali predaje opäť rásť, na čom má svoj podiel aj nová séria AG smartfónov,” približuje Thomas Liu, country manager Huawei Slovensko.

rast predaja smartfonov huawei
Zdroj: Huawei

Okrem iného spoločnosť dodáva, že zaznamenali v uplynulých týždňoch výrazný presun nakupujúcich do online prostredia. Zatiaľ čo približne v úvode marca predaje prostredníctvom online kanálov tvorili približne 7%, tak v súčasnosti to je v priemere 20%.

podiel predaja smartfon_online_huawei
Zdroj: Huawei

Darí sa aj telefónom z platformy AG

Huawei zároveň dodáva, že sa darí aj ich platforme AG. AG je skratka odvodená od App Gallery. Ide o zariadenia, ktoré sú predstavené bez Mobilných služieb Google. V praxi to znamená, že v nových zariadeniach nenájdete Google Play obchod a predinštalované aplikácie spoločnosti Google, ale obchod App Gallery, za ktorým stojí Huawei, ktorý je aktuálne jedným z najväčších obchodov s aplikáciami.

Aptoide, Apkpure a ďalšie populárne obchody s Android aplikáciami, ktoré sú alternatívou ku Google Play

“Vnímame dôveru zákazníkov voči Huawei a fakt, že sa predaje po situácii spôsobenej koronavírusom opäť vyšvihli na pôvodné čísla, ju len potvrdzuje. Máme z toho radosť a naďalej robíme všetko pre to, aby náš obchod AppGallery ponúkal čo najširšiu škálu aplikácií na každý deň, vrátane tých od lokálnych vývojárov,” povedal na margo výsledku Thomas Liu, country manager Huawei pre slovenský trh.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close