Huawei ešte nevie či Mate X bude v predaji aj na Slovenku

Huawei stále nevie či bude predávať smartfón Huawei Mate X aj na Slovensku. Rozhodnutie o zaradení smartfónu do predaja má padnúť v polovici augusta.

Huawei Mate X test
Zdroj: VoSveteit.sk

Huawei Mate X je bezpochyby jedným z najočakávanejších smartfónov a to nie len nadchádzajúcich mesiacov, ale celého roka. Približne 2 týždne dozadu sme Vám priniesli report odvolávajúc sa na portál GSMArena.com ohľadne spustenia ostrého predaja zariadenia, ktorý by mal nastať v septembri. A z tohto dôvodu sme sa informovali priamo u spoločnosti Huawei na dostupnosť zariadenia Mate X v našom regióne.

Huawei ešte nevie či bude predávať Mate X aj na Slovenku

Zástupcom spoločnosti Huawei sme položili niekoľko otázok ohľadne dostupnosti zariadenia, ako aj fám kolujúcich o  tom, že spoločnosť aktívne pracuje na vývoji novej generácie smartfónu. V  obchod prípadoch sme dostali odpoveď.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V  prípade dostupnosti zariadenia v našom regióne nám zástupca spoločnosti Huawei zdelil, že v súčasnosti v našich zemepisných šírkach zatiaľ nie je komerčné spustenie predaja zariadenia Mate X oficiálne plánované. Druhým dychom však dodal, že uvažujú o zaradení  smartfónu do predaja aj na Slovensku.

„Momentálne nie je komerčné spustenie v našich zemepisných šírkach potvrdené. Môžeme však potvrdiť, že Huawei Mate X zvažujeme zaradiť do ponuky aj na Slovensku. Finálne rozhodnutie budeme mať približne v polovici augusta.“

V  prípade druhej otázky sme dostali odpoveď, že slovenská, resp. česká pobočka Huaweiu nemá žiadne informácie týkajúce sa vývoja druhej generácie zariadenia.

„K tomuto nemáme informácie…“

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre