Huawei prezrádza, kedy a pre koľko smartfónov bude dostupná nová nadstavba EMUI 11

Očakávaná nová nadstavba od spoločnosti Huawei bude už v tomto a budúcom roku dostupná pre viac ako 40 modelov

Huawei EMUI nadstavba
Zdroj: Vosveteit.sk, Huawei

O pripravovanej nadstavbe EMUI 11 od spoločnosti Huawei sme v posledných mesiacoch už počuli zopár naozaj zaujímavých informácií, či už hovoríme o jej dostupnosti na vybraných zariadeniach, dátume predstavenia, či nových funkciách, ktoré má priniesť. Najnovšie informácie, o ktorých informoval zahraničný portál Gizchina.com, však pochádzajú priamo z oficiálnych zdrojov spoločnosti Huawei. Kedy nám teda čínsky telekomunikačný gigant konečne predstaví novú nadstavbu, ako aj niekoľko ďalších softvérových riešení ako Harmony OS 2.0, či HMS Core 5.0?

Predstavenie novej nadstavby sa bude konať už začiatkom septembra

Ako na sociálnej sieti Weibo informovala priamo spoločnosť Huawei, očakávaná Huawei Developer Conference 2020 sa bude konať už od 10. do 12. septembra. Počas tejto konferencie budú svetu predstavené viaceré softvérové novinky ako nadstavba EMUI 11, Harmony OS 2.0, ako aj HMS Core 5.0, pričom všetky zo spomenuté riešenia majú prísť so zásadnými vylepšeniami oproti predošlým generáciám.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
huawei predstavenie emui 11
Zdroj: Gizchina

V poslednom štvrťroku bude EMUI 11 dostupná pre viac ako 40 zariadení

Najočakávanejšou novinkou tohto roka je však jednoznačne nová nadstavba EMUI 11, ktorá je založená na ešte stále nepredstavenom operačnom systéme Android 11 od spoločnosti Google. Nová nadstavba od spoločnosti Huawei bude podľa oficiálnych zdrojov dostupná už v 4. štvrťroku 2020, pričom prvým smartfónom s touto nadstavbou bude logicky ešte nepredstavený model Huawei Mate 40.

Po predstavení nového vlajkonosiča sa však chce spoločnosť Huawei pustiť do globálnej distribúcie novej nadstavby aj pre staršie zariadenia, pričom ešte v tomto štvrťroku chce nadstavbu EMUI 11 sprístupniť pre viac ako 40 smartfónov. Podľa spoločnosti Huawei by mala časom narásť používateľská základňa nadstavby EMUI 11 na naozaj neuveriteľných 250 miliónov.

Predstavenie novej nadstavby od spoločnosti Huawei sa muselo presunúť o niekoľko týždňov, keďže pôvodne sme očakávali predstavenie v auguste. Spoločnosť však musela pristúpiť ku takémuto kroku ihneď potom, čo svoje predstavenie odložila aj spoločnosť Google, ktorá stále čaká s predstavením nového Androidu 11.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre