Huawei bude budovať 5G infraštruktúra (zatiaľ) pre 21 krajín Európy. Pozrite sa, kde všade

Huawei sa bude podieľať v Európe na budovaní 5G infraštruktúry v 21 krajinách. Zoznam však ešte nemusí byť konečný.

Huawei 5G
Zdroj: Pxiabay.com (byrev), Vosveteit.sk

Pre spoločnosť Huawei bol posledný rok náročným, a to hlavne z dôvodu konfliktu s americkou administratívou, ktorá hádže pod kolená spoločnosti jedno poleno za druhým v podobe sankcií a rôznych administratívnych prekážok, ktoré bránia spoločnosti voľne obchodovať. V súčasnosti, Trumpova administratíva dokonca označuje spoločnosť Huawei ako bezpečnostnú hrozbu. Ale aj napriek tomu, spoločnosti sa darí rozvíjať svoj biznis vo viacerých iných regiónoch sveta. Pre úplnosť však treba dodať, že viacero krajín obmedzilo spoločnosti Huawei pôsobenie na ich území, napríklad Japonsko alebo Austrália.

Huawei úspešne rozvíja svoje obchodné aktivity naprieč Európou

V rámci Európy sa spoločnosť Huawei dohodla s (pozn. redakcie: zatiaľ) 21 krajinami, v ktorých sa bude podieľať na budovaní 5G siete. Ich zoznam si môžete pozrieť nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zoznam však nemusí byť konečný

Zoznam krajín vyššie nemusí byť ešte konečným. Napríklad, Česká republika dala spoločnosti Huawei „zelenú“, ktorá umožňuje spoločnosti uchádzať sa v dražbe o ich frekvencie:

„Především sledujeme to, jak se to odehrává v Evropě. Oddělme ideologický, politický i ekonomický pohled. Musíme se na Huawei dívat globálně, minimálně z pohledu EU. Technologie, které jsou základem budování sítí 5G, jsou globálního charakteru a já si nedovedu představit, že bychom měli nastavené jiné parametry k přístupu k Huawei nebo jakékoli jiné firmě v Česku než třeba v Německu nebo Polsku, když jsme s těmito zeměmi spojeni pupeční šňůrou,“ uviedol Karel Havlíček pre denník Právo.“

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre