CEO Huami: Našou konkurenciou je Huawei, nie Xiaomi

CEO spoločnosti Huami, Huang Wang, prezradil, že v značke Xiaomi nevidia konkurenciu. V prípade spoločnosti Huawei je to však opačne.

Huami logo
Zdroj: Huami

Generálny riaditeľ spoločnosť Huami, Huang Wang, sa v posledných dňoch vyjadril ku konkurenčným značkám, vrátane spoločností ako sú  Huawei a Xiaomi. Huami je značka, ktorá si získala svoju popularitu najmä vďaka sérii chytrých hodiniek Amazfit, ktoré na trhu patria medzi obľúbenejšie.

Spoločnosť je nezávislou značkou, ktorá dlhšiu dobu úzko spolupracuje so spoločnosťou Xiaomi, a to hlavne v oblasti vývoja nových produktov. Hoci sa jedná o nezávislú značku, tak aj napriek tomu, spoločnosť nevidí v čínskom výrobcovi smartfónov (Xiaomi) konkurenciu. Minimálne, aspoň tak to vidí generálny riaditeľ spoločnosti. Myslí si totiž, že obe spoločnosti tvoria produkty z kategórie rozličnej nositeľnej elektroniky. Ďalej poznamenal, že konkurenciou pre nich je spoločnosť Huawei.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei Honor 5 Band Vosveteit
Zdroj: Vosveteit.sk

Huang ďalej hovoril o tom, že toto odvetvie nositeľnej elektroniky je poháňané pokrokom, kedy sa každá spoločnosť snaží priniesť nové a lepšie funkcie pri nižšej spotrebe energie, vďaka lepším algoritmom.

Xiaomi Amazfit X_hodinky od Huami_1
Zdroj: Weibo (Huami)

Len pre zaujímavosť, spoločnosť Huami bolo založená v roku 2014 a odvtedy predstavila viacero populárnych produktov. Napríklad, medzi poslednými a populárnymi produktami sú hodinky Xiaomi Huami GTR, Verge Lite a ďalšie. Jedným z posledných produktov, ktorý sa ešte oficiálne nepredáva, sú hodinky Amazfit X. Spustenie ich masovej výroby je naplánované v úvode budúceho roka. Jedná sa o hodinky, ktoré majú zahnutý displej. Dostupné by tak mohli byť ešte v prvej polovici roka. Mimochodom, spoločnosť Huami v kooperácii so Xiaomi už aktívne pracujú na vývoji 5. generácie populárneho fitness náramku Mi Band 5. Termín ich dostupnosti však nie je aktuálne bližšie špecifikovaný. Zaujímavosťou na tejto spolupráci je, že spoločnosti nemajú medzi sebou podpísaný žiaden exkluzívny kontrakt,  viacmenej spolupracujú na základe „dobrých vzťahov.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre