Huawei AppSearch pomôže používateľom nájsť aplikácie, ktoré sa nenachádzajú v ich obchode

Huawei vytvoril aplikáciu Huawei AppSearch, pomocou ktorej môžu používatelia vyhľadať aplikácie, ktoré nenašli v obchode App Gallery.

Zdroj: Vosveteit.sk

Koncom februára sme Vám priniesli správy o tom, že spoločnosť Huawei začala s náborom testerov pre aplikácie Huawei Search. V podstate ide o obdobnú aplikáciu ako je Google aplikácia. Ponúka prehľad aktuálnych správ a možnosti vyhľadávania obsahu na internete a podobne.

Najnovšie správy, s ktorými prišiel zahraničný portál XDA-Developers.com poukazujú na ďalšiu zaujímavú aplikáciu, ktorú spoločnosť aktívne vyvíja. Ide o aplikáciu Huawei AppSearch. Ako už z názvu plynie, tak jej primárny účel je vyhľadávanie aplikácií. Aplikáciu spoločnosť aktívne testuje v rámci Nemecka a je dostupná prostredníctvom stránok spoločnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V rámci popisu, ktorý nájdeme na stránkach spoločnosti, sa môžeme dočítať, že aplikácia slúži na vyhľadávanie aplikácií, ktoré nenájdeme v obchode Huawei App Gallery. Ide primárne o aplikácie amerického pôvodu ako sú napríklad Gmial, Chrome, Facebook, Messenger a ďalšie.

Huawei AppSearch
Zdroj: Huawei (Preložené pomocou Google Translate)

Podľa zverejnených obrázkov prvých testerov, prostredníctvom aplikácie je možné dohľadať väčšinu nedostupných aplikácií vrátane WhatsApp, Facebooku, Messengeru, Google Chrome a ďalších.

Okrem iného Huawei umožňuje vyhľadanie populárnych aplikácií naprieč rôznymi regiónmi (napr. Cyprus, Francúzsko, Česká republika, Írsko,…). Ako zdroj výsledkov vyhľadávania sú obchody Amazon App Store, APKMirror, APKMonk, APKPure, Huawei AppGallery, a oficiálne stránky aplikácií (ak existujú). Všetky aplikácie sú pritom rozdelené do jednotlivých kategórií, od sociálnych sietí, cez nakupovanie,  financie, a podobne.

Okrem iného, nemecký Youtuber prišiel s video návodom, ako je možné do smartfónu nahrať aplikácie spoločnosti Google. Je k tomu potrebná aplikácia „Chat Partner. Po nainštalovaní aplikácie do smartfónu treba postupovať podľa návodu v aplikácii. Následne budete môcť nahrať do smartfónu služby spoločnosti Google vrátane obchodu Google Play.

V súčasnosti všetky zariadenie spoločnosti Huawei predstavené po máji 2019 neobsahujú v telefónoch služby  Google vrátane obchodu Google Play. Ide o dôsledok pretrvávajúceho konfliktu medzi americkou vládou a spoločnosť Huawei. Americká vláda totiž obmedzila spoločnosti Huawei možnosti využívania služieb vrátane produktov, ktoré sú amerického pôvodu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre