Windows 10: Pozrite si zmeny v dizajne viacerých prvkov, s ktorými sa čoskoro stretneme

Panos Panay publikoval pri príležitosti 1-miliardy používateľov Windowsu 10 video, v ktorom sú zachytené nadchádzajúce dizajnové zmeny.

Windows 10 (4)
Zdroj: Vosveteit.sk

Windows 10 je bezpochyby jedným z najrozšírenejších ekosystémov na svete, ak nie najrozšírenejší. Pred pár dňami spoločnosť oficiálne ohlásila, že platformu Windows 10 využíva viac ako 1-miliarda ľudí. Pri tejto príležitosti Panos Panay, produktový šéf Microsoftu, publikoval video, ktoré zachytáva vývoj Windowsu od jeho ranných začiatkov. Video zachytáva v podstate všetky verzie Windowsu až po súčasnú. Okrem iného, vo videu sú zachytené aj dizajnové zmeny, ktoré ešte nie sú oficiálne dostupné. Predtým, ako sa k ním dostaneme, tak si môžete pozrieť spomínané video.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nová ponuka Štart, nový prieskumník súborov, zaoblené rohy pre celé rozhranie a všeobecný redizajn

Ako sme vyššie spomínali, tak okrem jednotlivých fáz vývoja, vo videu boli zachytené aj dizajnové zmeny, ktoré sú ešte pred nami. Zmeny sa dotýkajú napríklad zaokrúhlenia rohov okien a tlačidiel v aplikáciách a hlbšej implementácie dizajnového jazyka Fluent Desing. Zmenil sa tiež vzhľad obrazovky uzamknutia. Má hustejšie a zreteľnejšie písmo, ako je to súčasné. Okrem iného zmeny nastali aj v prípade Prieskumníka, ktorý je kompaktnejší a zároveň pôsobí usporiadanejším dojmom ako súčasné riešenie. Zmeny neobišli ani ponuku Štart. V rámci nej môžete vidieť nové ikony ako aj správanie Živých dlaždíc. Výber zachytených zmien si môžete pozrieť nižšie na obrázkoch.

Via Gizchina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre