HuaweiSpravodajstvo

Huawei: „Ak nebudeme môcť používať Android, tak ho vymeníme za HarmonyOS“

Huawei je pripravený vymeniť Android za operačný systém HarmonyOS v prípade, ak by ho nemohli plnohodnotne využívať.

Dnešný deň bol zo strany spoločnosti Huawei plný noviniek. Dočkali sme sa predstavenia vlastného operačného systému HarmonyOS, nadstavby EMUI 10 a  ďalších noviniek.

Tou najväčšou novinkou bol však operačný systém HarmonyOS, ktorý je open-source projektom určeným pre širokú škálu zariadení, od chytrých reproduktorov, hodiniek, slúchadiel, televízií a  ďalších IoT zariadení až po smartfóny. K urýchleniu vývoju tohto operačného systému bezpochyby pomohli aj sankcie zo strany americkej vlády.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

HarmonyOS vs  Android, tak ktorý?

V  súčasnosti spoločnosť  Huawei verejne komunikuje, že v prípade smartfónov je pre nich číslo 1 aj naďalej operačný systém Android, to však neznamená, že v budúcnosti by to nemohlo byť inak. Upozorňuje na to portál Gizmochina.com.

Podľa Richard-a Yu je tento systém „prvým distribuovaným operačným systémom založeným na mikrokerneloch pre všetky scenáre“ a podporuje veľkosti pamäte RAM od kilobajtov po gigabajty. Harmony OS je kompatibilný s aplikáciami HTML5, Linux a Android, zdá sa však, že kompatibilita si vyžaduje určitý vývoj. Yu povedal: „Všetky (pozn. redakcie: Android) aplikácie budú môcť v budúcnosti bežať na našom OS,“.

Harmony OS casova os vyvoj (1)
Zdroj: IDC 2019 (Huawei stream)

Richar Yu, výkonný riaditeľ spoločnosti ďalej doplnil:

„Ak nebudeme môcť Android v budúcnosti používať, potom ho môžeme okamžite prepnúť na HarmonyOS,..“, ďalej dodal: „Pre nás migrácia z operačného systému Android na operačný systém Harmony „nie je tak zložitá“. Kompilátor ARK používaný pre tento systém podporuje Kotlin, Java, Javascript, C a C ++“.

Richard You týmito vyjadreniami tak bezpochyby poslal jasnú správu americkej vláde, a to že nebudú naďalej jej rukojemníkom v ekonomickej vojne medzi USA a Čínou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close