SpravodajstvoXiaomi

Huami predstavilo dvojicu nových inteligentných hodiniek Amazfit GTS a Amazfit Sports Watch 3

Model Amazfit GTS môžme považovať za priameho konkurenta populárny Apple Watch

Spoločnosť Huami, ktorá v rámci segmentu s nositeľnými zariadeniami úzko spolupracuje so spoločnosťou Xiaomi, oficiálne predstavila dva nové prírastky do svojho portfólia inteligentných hodiniek. Najnovšími reprezentantmi populárnej značky sú hodinky Amazfit GTS a Amazfit Sport Watch 3.

Huami Amazfit GTS

Nový model s označením Huami Amazfit GTS ťaží z úspechu populárnych hodiniek Amazfit Bip, ktoré si vo svete našli obrovské množstvo fanúšikov. Hodinky Amazfit GTS však plánujú osloviť inú kategóriu zákazníkov, keďže svojim štýlom a vyhotovením pripomínajú celosvetovo populárne hodinky Apple Watch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
huami amazfit gts 2_opt
Zdroj: XDA Developers

Hodinky Amazfit GTS sú vybavené obdĺžnikovým displejom s veľkosťou 1,65-palca a rozlíšením 348 x 442 pixelov s hustotou 341 ppi. Skvelou správou je, že Huami v tomto prípade siahlo po OLED displeji, ktorý pokrýva 100 percent farebnej škály NTSC.

Čo sa dizajnovej stránky týka, hodinky pôsobia naozaj luxusným dojmom. Telo hodiniek je vyrobené zo zliatiny hliníka, pričom váži iba 25 gramov. Aj keď hodinky pôsobia naozaj štýlovo, môžte ich bezproblémovo používať na akékoľvek športové aktivity. Vodotesnosť s normou 5ATM a PPG snímač srdcového tepu s nepretržitým monitoringom ocení každý športovec.

huami amazfit gts_opt
Zdroj: Produktová fotografia

Podobne ako pri konkurencii, hodinky Amazfit GTS majú GPS, NFC čip a množstvo športových režimov. Výrobca zároveň udáva výdrž batérie na úrovni až 14 dní, čo je naozaj skvelý údaj. Hodinky sa začnú predávať spočiatku iba na čínskom trhu za 899 CNY, čo je v prepočte zhruba 113 eur.

Amazfit Sports Watch 3

Druhým predstaveným modelom sú hodinky Amazfit Sports Watch 3, ktoré si však oproti modelu GTS razia „vlastnú“ cestu. Vcelku masívne vyzerajúce hodinky majú farebný dotykový displej s uhlopriečkou 1,34-palca. Vďaka špeciálnej technológii samotného displeja, vydržia hodinky na jedno nabitie maximálne až 14 dní, no výrobca udáva, že pri bežnom používaní sa môže človek spoľahnúť na 7 dní.

huami amazfit sports watch 3 2_opt
Zdroj: XDA Developers

Podobne ako pri prvom predstavenom modeli, aj hodinky Amazfit Sports Watch 3 majú GPS, NFC čip, či identický snímač srdcového tepu, ktorý podporuje neustály monitoring. Keďže je model Sports Watch 3 viac zameraný na športovcov, počítať môžte s väčším počtom podporovaných športových režimov, medzi ktorými sa nachádza aj množstvo vodných športov, najmä kvôli vodotesnosti s normou 5ATM.

huami amazfit sports watch 3_opt
Zdroj: XDA Developers

Hodinky Amazfit Sports Watch 3 sú však z hľadiska ceny o čosi vyššia trieda, ako spomínaný model GTS. Základná verzia hodiniek totižto stojí 1299 CNY, čo je v prepočte zhruba 150 eur. Dostupný však bude aj model Elite, ktorý je vybavený zafírovým sklom a titánovými tlačidlami. Za ten si však budú musieť záujemcovia priplatiť, keďže stojí 1699 CNY, čo je zhruba 215 eur. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close